Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wciąż pod dyktando Wall Street

0
Podziel się:

Wczorajsze notowania na warszawskim parkiecie rozpoczęły się od mocnego spadku notowań na otwarciu rynku. Silne spadki na giełdach w USA, Azji oraz spadające indeksy w Europie nie tworzyły pozytywnego nastroju wśród inwestorów.

bEJwdTXF

Wczorajsze notowania na warszawskim parkiecie rozpoczęły się od mocnego spadku notowań na otwarciu rynku. Silne spadki na giełdach w USA, Azji oraz spadające indeksy w Europie nie tworzyły pozytywnego nastroju wśród inwestorów. Jednak po krótkotrwałych, dynamicznych spadkach strona podażowa wyraźnie straciła argumenty i przez resztę notowań indeksy odrabiały wcześniejsze straty.

Ostatecznie indeks WIG20 zakończył dzień 0,32% spadkiem, ponownie gorzej wypadły spółki małe i średnie tracąc odpowiednio 1,61% oraz 1,49%. Tak jak już do tego przywykliśmy aktywność koncentrowała się głównie na dużych spółkach (ponad 1,2 mld obrotu), obroty na walorach wchodzących w skład indeksów mWIG40 i sWIG80 wciąż pozostają poniżej przeciętnej. Od strony sektorów widać było dalszą realizację zysków ze spółek budowlanych, które w pierwszych miesiącach tego roku cechowały się silną dynamiką wzrostów. Po silnej przecenie odbiły nieznacznie spółki deweloperskie. Słabiej zachowywały się spółki paliwowe oraz banki, najlepiej natomiast wypadły spółki z sektora telekomunikacyjnego.

Za oceanem po silnej wtorkowej przecenie indeksy rozpoczęły dzień na plusie jednak przez większość część notowań podaż wyraźnie przeważała. Dopiero ostatnie trzy godziny notowań przyniosły poprawę nastrojów i ostatecznie indeksy DJIA oraz S&P500 wzrosły o 0,5% wobec wczorajszych poziomów zamknięcia. Po spadkach podczas wcześniejszych sesji silnie drożały spółki z sektora energii, w którym prym wiodły National Oilwell Varco, Exxon i ConocoPhilips. Dobrze zachowywały się również spółki z sektora bankowego. Kolejne raporty kwartalne opublikowane wczoraj również pozwalały zachować optymizm. Wyższymi wynikami od prognoz pochwaliły się m.in. Boeing, Palmolive oraz Apple.

bEJwdTXH

W najbliższych notowania na krajowym parkiecie będą pozostawać pod wpływem nastrojów na rynkach zagranicznych, przy braku większych impulsów ze strony czynników wewnętrznych. Oczekiwać można zatem kontynuacji bocznej tendencji na największych spółkach oraz powolnego osuwania się indeksów małych i średnich spółek przy wciąż niewielkich obrotach. Jednak już początkiem sierpnia uwagę inwestorów przykują raporty krajowych spółek za II-gi kwartał. W przyszłym tygodniu jedynie TP SA planuje ogłosić swoje wyniki, prawdziwy wysyp publikacji nastąpi już w drugim tygodniu sierpnia - wtedy tez można spodziewać się większych przetasowaniach w portfelach inwestorów.

bEJwdTYi
giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)