Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
16.07.2009 09:03

Intel wywindował oczekiwania przed wynikami Google i IBM

Mimo braku ważniejszych wyników finansowych w dniu wczorajszym rynki akcji kontynuowały wzrosty, realizując scenariusz sugerowany przez analizę techniczną w nadziei na to, że pozostałe wyniki, które poznamy w tym tygodniu będą tak dobre jak w przypadku Intela i Goldmana.

Podziel się
Dodaj komentarz

Notowania kontraktów na S&P500 wzrastały wczoraj głównie po otwarciu rynku kasowego w USA, pokazując, iż to amerykańscy inwestorzy są obecnie najbardziej optymistyczni. Dane makroekonomiczne miały znikomy wpływ, gdyż produkcja nie zaskoczyła, zaś wskaźnik aktywności w rejonie Nowego Jorku ma zbyt małą wagę. Notowania sięgnęły poziomu 930,3 pkt., czyli nieznacznie powyżej ramion formacji RGR (widocznej na wykresie w kompresji dziennej i czterogodzinnej). Te okolice to potencjalnie dość silny opór, zwłaszcza, że za nami trzy dni niezwykle dynamicznych wzrostów.

Rynki cofnęły się lekko w trakcie notowań azjatyckich i to pomimo dobrych danych z Chin (indeks Nikkei225 cofnął się o 2% od bardzo silnego otwarcia). Chiński PKB w drugim kwartale wzrósł o 7,9% R/R, czyli wyraźnie więcej niż w najgorszym od prawie dekady pierwszym kwartale (6,1%) i nieco więcej niż oczekiwał rynek (7,8%).

To czy w chwili obecnej notowania kontraktów S&P500 pokonają wczorajsze maksima i będziemy świadkami ruchu w kierunku czerwcowego maksimum (957 pkt.), czy też czeka nas ruch w bocznym kanale (865-930 pkt.) będzie w dużym stopniu zależało od wyników, które poznamy dziś i jutro. Dziś przede wszystkim branża technologiczna. Po sesji w USA wyniki podadzą Google i IBM, oczekiwany zysk na akcję to odpowiednio 5,05 USD i 2,02 USD. Niemniej ważne będzie jednak to, czy zarządy firm, tak jak to miało miejsce w przypadku Intela, będą optymistyczne co do kolejnych kwartałów. Przed sesją (godzina 12.30) wyniki poda JP Morgan, czyli pierwszy duży ,,tradycyjny" bank w tym sezonie. Oczekiwany zysk na akcję to 4 centy.

Tagi: dziś w money, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz