Trwa ładowanie...

Notowania

BTC Nawiązanie współpracy z Pacific Media Group w związku z planami wejścia na rynki Azji Południowo-Wschodniej, w tym Chin

Zarząd BTC Studios S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Emitent”, „Spółka”) niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości informację, iż podpisał list intencyjny z Pacific Media Group z siedzibą w Hongkongu („PMG”) (łącznie „Strony”), liderem w dziedzinie produkcji, dystrybucji i finansowania treści rozrywkowych w krajach Azji Południowo-Wschodniej.
Zgodnie z treścią listu intencyjnego, Strony rozpoczęły działania, których celem będzie określenie zasad oraz warunków współpracy w regionie azjatyckim, ze szczególnym uwzględnieniem rynku chińskiego. Ponadto Strony uzgodniły, że opracują plan strategiczny, a także planują zawarcie umowy regulującej szczegóły współpracy biznesowej w terminie do dnia 6 kwietnia 2021 r. Zgodnie z zapisami listu intencyjnego, w ramach zakładanego modelu współpracy pomiędzy Emitentem a PMG, Spółka BTC Studios S.A. zapewni unikalne rozwiązania dla zachodnich twórców branży gier mobilnych oraz gier wideo, poszukujących możliwości dystrybucji w Chinach i na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. PMG będzie wspierać działania Emitenta w tym zakresie. Współpraca będzie dwukierunkowa i umożliwi także azjatyckim twórcom gier, producentom, dystrybutorom, właścicielom IP i inwestorom możliwość ekspozycji na rynkach europejskich. BTC Studios S.A. współpracuje obecnie z międzynarodowymi właścicielami światowych tytułów (IP) w branży family content. Są to w większości znane IP, pozyskane przez Emitenta na zasadach wyłączności, będące w rękach globalnych marek, produkujących i publikujących treści dla rodzin na całym świecie. Firma łączy te znane tytuły, tworząc na ich podstawie licencjonowane gry mobilne i gry wideo, które Emitent – dzięki współpracy z PMG – planuje wydać również na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, w tym w Chinach. PMG odpowiadało za chińską dystrybucję wielu znanych tytułów należących do światowych liderów branży rozrywkowej w tym np.: 9 Story, Jim Henson Company, Cyber ​​Group Studios i Gummybear International. Korporacja współfinansowała również filmy, takie jak: Ad Astra, The Marsian, X-Men Apocalypse, Independence Day Resurgence, Miss Peregrine, Alien: Covenant, War of the Planet of the Apes i The Greatest Showman. PMG działa za pośrednictwem większości popularnych platform do dystrybucji treści rozrywkowych w regionie Azji, w tym CCTV - narodowej chińskiej telewizji, platform cyfrowych, takich jak Youku, Tencent, Iqiyi, Mango, ponad 20 marek IPTV, OTT. Zawarcie listu intencyjnego i rozpoczęcie współpracy pomiędzy BTC Studios S.A. a PMG jest wynikiem podejmowanych działań mających na celu realizację ekspansji międzynarodowej Emitenta przez wejście na rynek chiński i Azji Południowo-Wschodniej przy ścisłej współpracy z Pacific Media Group.

Inne komunikaty