Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Koniec darmowego bankowania. "Prowizjami powinniśmy zarobić na pracowników"

396
Podziel się

Prezes mBanku Cezary Stypułkowski nie kryje, że model banku "za zero" dobiegł końca. - Klienci niekoniecznie to lubią, ale muszą się do tego przyzwyczaić - wskazuje. Uważa, że samymi dochodami prowizyjnymi banki powinny móc opłacać swoich pracowników.

Koniec darmowego bankowania. "Prowizjami powinniśmy zarobić na pracowników"
Prezes mBanku Cezary Stypułkowski nie pozostawia złudzeń w sprawie opłat i prowizji bankowych. (mat. prasowe, mBank)
bDSwhkXp

Koronakryzys uderzył w wyniki banków, które w 2020 roku spadły średnio o około 50 proc. W związku z tym instytucje finansowe sięgnęły głębiej do kieszeni klientów, podnosząc opłaty i prowizje. Jeśli ktoś liczył na to, że to tylko "na chwilę", jest w błędzie.

- Model banku za zero dobiegł końca z wielu powodów - podkreślał prezes mBanku Cezary Stypułkowski podczas panelu Forum Bankowego 2021. W jego trakcie bankierzy omawiali skutki ekonomiczne pandemii.

bDSwhkXr

Cezary Stypułkowski wskazał, że mBank od 3-4 lat systematycznie i stopniowo weryfikuje tabele opłat i prowizji, co skutkuje znacznym przyrostem dochodów prowizyjnych. Jak podkreślił, "klienci niekoniecznie to lubią, ale muszą się do tego przyzwyczaić".

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Belka komentuje pomysły rządzących

- Zawsze uważałem, że dochodami prowizyjnymi powinniśmy zarobić na koszt zatrudnienia pracowników. Tym się kieruję od dobrych 25 lat i to jest takie minimum, które bank musi spełnić. Przyzwyczajaliśmy się do tego, spełniamy to kryterium - przyznał.

bDSwhkXx

Jednocześnie prezes mBanku podkreślał, że i tak prowizjami i opłatami cały sektor bankowy nie nadrobi strat, jakie wynikają ze spadku dochodów odsetkowych. A te są efektem m.in. z drastycznej obniżki stóp procentowych przez NBP rok temu.

Według Stypułkowskiego, istotnym zadaniem, jakie czeka sektor bankowy jest lepsze tłumaczenie klientom za co płacą.

- W tym zakresie banki mają słabe doświadczenie, a to jest na horyzoncie. Te pytania będą się pojawiały. [...] Opłaty i prowizje będą rosły i musimy przygotować się do tego, że będziemy musieli umieć to wyjaśnić - zaznaczył.

bDSwhkXy

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. W 2020 roku wypracował zyski na poziomie zaledwie 103,83 mln zł. To oznacza spadek aż o 90 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwhkXS
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(396)
Bankierze,
4 tyg. temu
Brak odsetek, do tego prowizje? Chyba to ty będziesz się musiał przyzwyczaić do moich skarpet.
loli
4 tyg. temu
wielki madry prezesie m banku a kto cie kwa wesprze jak klientow stracisz madrala ekonomiczny
Ooo.
4 tyg. temu
Panie prezesie. Niekoniecznie opłaty muszą wzrosnąć. Jest USTAWOWY!!! obowiązek że KAŻDY!!! bank w Polsce MUSI!!! zagwarantować całkowicie DARMOWE!!! konto dla swoich klientów. To konto to KONTO PODSTAWOWE!!! W ramach tego konta jest 5 darmowych przelewów miesięcznie. Jedyny warunek jaki należy spełnić to "niemanie" innego konta w banku w Polsce. Mam takie konto od ponad 2 lat i ŻADEN!!! bank nie zrobi na mnie ani 1 ZETA!!!
bDSwhkXT
das
4 tyg. temu
Oczywiście im sie nalezą milionowe pensje i bonusy
FUJ !
4 tyg. temu
PANIE PREZESIE - KAZDY PRETEKST JEST DOBRY ABY MOGL PAN PODNIEŚĆ CENY !! BO ZYJEMY W KRAJU DOROBKIEWICZOW I CIULACZY !
...
Następna strona