Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsorcjum Ursus Bus wezwane do zapłaty kary umownej przez MZK Zielona Góra

1
Podziel się:

Konsorcjum Ursus Bus i Ursusa otrzymało wezwanie do realizacji pozostałej części umowy na dostawę autobusów elektrycznych do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze (MZK Zielona Góra) i zapłaty 7,15 mln zł brutto kary umownej, podał Ursus.

Konsorcjum Ursus Bus wezwane do zapłaty kary umownej przez MZK Zielona Góra
bECszEyd

"Do spółki wpłynęły wezwania kierowane do konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzą: Ursus Bus S.A. i Ursus S.A. do:

1) wykonania zobowiązania - do realizacji pozostałej do wykonania części umowy nr 7/UE/JRP/2017 z dnia 22 listopada 2017 r. pn. "Dostawa fabrycznie nowych elektrycznych niskopodłogowych autobusów miejskich", która została zawarta pomiędzy miastem Zielona Góra - Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze, a konsorcjum Ursus Bus, tj. do dostawy 4 sztuk autobusów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 maja 2019 r. pod rygorem odstąpienia od umowy w zakresie jej niezrealizowanej części;

2) przedłużenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy do upływu 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane;

bECszEyf

3) zapłaty kwoty 7 151 425,48 zł brutto tytułem kary umownej za zwłokę w dostawach poszczególnych transz autobusów objętych umową" - czytamy w komunikacie.

22 listopada 2017 r. konsorcjum Ursus Bus i Ursus zawarło z Miejskim Zakładem Komunikacji w Zielonej Górze umowę na dostawę 47 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów elektrycznych za 96,48 mln zł.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bECszEyG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kamyk
2 lata temu
Mzk nie zobaczy ani 7 baniek ani 4 autobusów bo Ursus bus nie ma ich za co dokończyć. Nawet jeśli się znajdzie źródło finansowania to nie będzie ich miał kto dokonczyć. Pracownicy nie dostali wynagrodzenia za 3 miesiące od stycznia i większość już pożegnała się z tym bankrutem.