Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus wyhamował ekspansję Dino. Otwarcie 23 marketów wstrzymane

16
Podziel się:

Do końca marca uruchomionych zostało 16 nowych sklepów sieci Dino. Otwarcie kolejnych 23 zostało wstrzymane.

Sieć Dino wstrzymuje otwarcie kolejnych sklepów.
Sieć Dino wstrzymuje otwarcie kolejnych sklepów. (Wikimedia Commons)
bEChtAZN

Z planowanych 39 sklepów do końca marca sieci udało się uruchomić zaledwie 16. Jak informuje spółka otwarcie pozostałych 23 musiało zostać wstrzymane z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju i rządowych obostrzeń.

"W I kw. 2020 r. Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny dotyczący uruchomienia 39 sklepów. Do końca marca 2020 r. uruchomionych zostało 16 sklepów o łącznej powierzchni 6,3 tys. m2, a otwarcie 23 marketów (o łącznej powierzchni 9,1 tys. m2) zostało wstrzymane w związku z wydłużonym procesem uzyskiwania zgód na ich uruchomienie, co z kolei wynikało z ograniczeń w działaniach organów administracji państwowej. Oczekuje się, że sklepy te będą stopniowo otwierane w II kw. 2020 r." - czytamy w raporcie spółki.

bEChtAZP
Zobacz także: Obejrzyj: Otwarcie restauracji. Będzie drożej? "Martwimy się, czy ludzie przyjdą"

Mimo tego wyniki Dino są bardzo dobre. Zysk operacyjny wyniósł 143,64 mln zł wobec 94,62 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei wynik EBITDA osiągnął wartość 190,14 mln zł wobec 132,02 mln zł rok wcześniej.

Również na sprzedaż sieć nie może narzekać. Skonsolidowane przychody sięgnęły bowiem 2 220,38 mln zł w I kw. 2020 r. DLa porónania w ubiegłym roku było to 1 560,48 mln zł.

bEChtAZV

"Znacząca poprawa przychodów jest wynikiem rozwoju sieci sklepów Dino o nowe placówki oraz wzrostu przychodów w istniejącej sieci sklepów (like for like, LfL). Wzrost sprzedaży LfL wyniósł w I kwartale 2020 r. 20,3 proc. Ponadto w marcu 2020 r. na wysoką dynamikę przychodów wpłynęły wzmożone zakupy realizowane przez klientów Dino w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce" - informuje spółka w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 76,95 mln zł wobec 43,92 mln zł zysku rok wcześniej.

bEChtAZW

Dino Polska to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

bEChtBaq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(16)
Cd
rok temu
Co to
Waldi
rok temu
Dino to super sklep polski sklep tylko tam trzeba robić zakupy
polak
rok temu
Dino to markety w centralnej Polsce i w województwie Wlkp a nie zachodniej Polsce redaktor faktów nie zna
bEChtBar
Kgjzk
rok temu
Wyzysk, wyzysk, wyzysk!
sf
rok temu
wypad z biedronkami i nazistowskimi lidlami !!! tylko polskie sklepy