Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
30.10.2020 07:48

Kursy walut. Próba stabilizacji złotego

Piątkowy poranek na rynku walut przynosi podtrzymanie niższych poziomów na eurodolarze oraz nieco mocniejszego złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z euro? (Fot: Rafał Parczewski)

Kurs euro jest na poziomie 4,6219 zł, a dolar chodzi po 3,9576 zł. Notowania franka szwajcarskiego wynoszą 4,3253 zł, a funta brytyjskiego 5,1131 zł.

Wydarzeniem ostatnich godzin na rynkach było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Otrzymaliśmy potwierdzenie oczekiwań, iż na ogłoszenie dodatkowego wsparcia trzeba będzie poczekać do grudnia.

Lagarde dostrzega narastającą presję na gospodarkę strefy euro i sygnalizuje "przyjrzenie się wszystkim możliwym instrumentom". Komentatorzy sugerują dalsze wykorzystanie PEPP oraz potencjalnie APP.

Restauracje znowu zamknięte. "Podejrzewamy, że będzie tak do końca roku"

Krótkoterminowo reakcja rynku była pozytywna, jednak w praktyce nie otrzymaliśmy nic ponad oczekiwania. W konsekwencji, nad ranem, obserwujemy podbicie podaży w Azji i na europejskich futures.

EBC wyraźnie przecenił kwotowania euro (do 1,1650 EUR/USD), co pozwoliło na lekki pull-back na EUR/PLN do ok. 4,605 PLN. Globalnie presja utrzymuje się chociaż duża część inwestorów wstrzymuje się już z decyzjami przed wyborami prezydenckimi w USA w przyszłym tygodniu.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. CPI za październik. Rynek szacuje odczyt na poziomie 3,2 proc. r/r. Ponadto na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytom PKB dla gospodarki niemieckiej oraz hiszpańskiej.

Z rynkowego punktu widzenia okolice 4,6350 zł mogą obecnie działać jak istotniejszy opór. W świetle utrzymującego się riskoff trudno jednak zakładać znaczące umocnienie złotego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, forex, kursy walut, komentarze walutowe, komentarze giełdowe
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2020

poprawiam tytułyPrzez 20 minut złoty nie furgał jak chorągiewka na wietrze. Wśród ekonomistów zapanowała krótka radość.

30-10-2020

awedzięki naszemu rządowi złotówka będzie tracić cały czas jak lira turecka - tacy specjaliści

30-10-2020

złoty jak papier toaletowyZłoty nic nie wart,każdy bank i kombinator robi z nim co chce i zarabia miliardy a Polscy konsumenci i podatnicy za to płacą i to ogromne sumy. Od … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)