Notowania

giełda
17.04.2019 14:42

Lewiatan: Zniesienie limitu składek na ZUS dotknie głównie branże innowacyjne

Przewidziane w "Programie konwergencji. Aktualizacja 2019" zniesienie limitu składek na ZUS zmniejszy wynagrodzenia netto pracowników o wysokich kwalifikacjach, wzrosną koszty przedsiębiorstw ich zatrudniających,co dotknie głównie branże innowacyjne, ocenia Konfederacja Lewiatan.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Istnieje poważne ryzyko, że znaczący wzrost kosztu pracy wysokiej klasy specjalistów zmniejszy atrakcyjność tworzenia w naszym kraju właśnie takich miejsc pracy i skłoni inwestorów do zrewidowania dotychczasowej polityki inwestycji i zatrudnienia" - powiedział dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan Robert Lisicki, cytowany w komunikacie.

"Efektem zniesienia limitu składek na ZUS będzie powstanie 'kominów emerytalnych' (duże zróżnicowanie wysokości świadczeń), które są sprzeczne z zasadą solidarności społecznej i szkodliwe z punktu widzenia długofalowej stabilizacji wydatków z FUS. Deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych doraźnie się zmniejszy, ale w przyszłości znacznie wzrośnie, pogłębiając nierównowagę dochodów i wydatków FUS (nastąpi akumulacja przyszłych zobowiązań systemu)" - wskazał Lisicki.

Zmiana dotknie w szczególności sektor zaawansowanych procesów biznesowych oraz nowych technologii, które swoją działalność opierają na wysoko wykwalifikowanych specjalistach, podano także.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2019

Lekarz z podlasia00 Popieram większość posunięć obecnego rządu, szczególnie prywatyzację OFE ale nie mogę się zgodzić z propozycją zniesienia limitu składek na ZUS. … Czytaj całość

17-04-2019

jackuNa przykład ochronę, handel

Rozwiń komentarze (2)