Notowania

giełda
24.01.2020 16:31

Libet dostał oferty na 33 mln zł. Dwie firmy chcą kupić nieruchomości i inne aktywa

Są chętni na zakup nieruchomości i innych aktywów Libetu. Największy producent kostki brukowej w Polsce dostał oferty o wartości blisko 33 mln zł. Pieniądze te częściowo pokryłyby zobowiązania spółki, które są blisko dwukrotnie większe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Thomas Lehmann stoi na czele Libetu. (Fot: ADAM STEPIEN/REPORTER)

Libet w ramach przeglądu różnych opcji strategicznych zakładał sprzedaż części aktywów, by z tych pieniędzy móc spłacić zobowiązania. Z najnowszego komunikatu spółki wynika, że otrzymał dwie wstępne, wiarygodne oferty nabycia należących do spółki nieruchomości i ruchomości służących kompleksowo produkcji kostki brukowej i innych elementów betonowych.

Niestety nie zdradza nazw firm, które złożyły oferty. Wiadomo jedynie, że są to dwaj producenci. W sumie są gotowi zapłacić 33,5 mln zł.

"Oferty zostały złożone przez dwa odrębne i niezależne podmioty, każdy o istotnej pozycji rynkowej" - czytamy w komunikacie.

Zarząd zastrzega, że na dzień opublikowania raportu nie podjęto decyzji o przeprowadzeniu którejkolwiek z transakcji, rekomendowaniu przeprowadzenia którejkolwiek z nich. Nie zawarto też żadnych umów, których przedmiotem byłyby aktywa, a celem działań podejmowanych przez spółkę na obecnym ich etapie, jest szczegółowe rozpoznanie wszelkich istotnych okoliczności dotyczących ewentualnych transakcji.

Runął kawałek autostrady. Katastrofa we Włoszech

Środki pozyskane z transakcji zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia, w szczególności zadłużenia wobec banków, które ostatnio szacowano na 66,6 mln zł oraz zadłużenia wobec kontrahentów.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż bezpośrednią skierowaną do firm zajmujących się budownictwem drogowym oraz do hurtowni i firm ogólnobudowlanych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 178 mln zł w 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, giełda na żywo, libet, kostka brukowa, biznes, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2020

kokoskostka brukowa szkodliwa dla zdrowia ,stop brukowaniu !!!!!!!!!!!!! Kiedyś budowało się i nie brukowało a teraz każdy wolny trawiasty plac brukiem … Czytaj całość

24-01-2020

polaklibet nie jest najwiekszym producentem kostki brukowej,,skad takie wiadomosci??

24-01-2020

MariuszGóry kostki produkują i mają w plecy prawie 68 mln zł? To co ja mam powiedzieć w jednoosobowej działalności? Nie stać mnie na ZUS i już ze 4 lata nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (64)