Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Libet dostał oferty na 33 mln zł. Dwie firmy chcą kupić nieruchomości i inne aktywa

64
Podziel się:

Są chętni na zakup nieruchomości i innych aktywów Libetu. Największy producent kostki brukowej w Polsce dostał oferty o wartości blisko 33 mln zł. Pieniądze te częściowo pokryłyby zobowiązania spółki, które są blisko dwukrotnie większe.

Thomas Lehmann stoi na czele Libetu.
Thomas Lehmann stoi na czele Libetu. (East News, ADAM STEPIEN/REPORTER)

Libet w ramach przeglądu różnych opcji strategicznych zakładał sprzedaż części aktywów, by z tych pieniędzy móc spłacić zobowiązania. Z najnowszego komunikatu spółki wynika, że otrzymał dwie wstępne, wiarygodne oferty nabycia należących do spółki nieruchomości i ruchomości służących kompleksowo produkcji kostki brukowej i innych elementów betonowych.

Niestety nie zdradza nazw firm, które złożyły oferty. Wiadomo jedynie, że są to dwaj producenci. W sumie są gotowi zapłacić 33,5 mln zł.

"Oferty zostały złożone przez dwa odrębne i niezależne podmioty, każdy o istotnej pozycji rynkowej" - czytamy w komunikacie.

Zarząd zastrzega, że na dzień opublikowania raportu nie podjęto decyzji o przeprowadzeniu którejkolwiek z transakcji, rekomendowaniu przeprowadzenia którejkolwiek z nich. Nie zawarto też żadnych umów, których przedmiotem byłyby aktywa, a celem działań podejmowanych przez spółkę na obecnym ich etapie, jest szczegółowe rozpoznanie wszelkich istotnych okoliczności dotyczących ewentualnych transakcji.

Zobacz także: Runął kawałek autostrady. Katastrofa we Włoszech

Środki pozyskane z transakcji zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia, w szczególności zadłużenia wobec banków, które ostatnio szacowano na 66,6 mln zł oraz zadłużenia wobec kontrahentów.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż bezpośrednią skierowaną do firm zajmujących się budownictwem drogowym oraz do hurtowni i firm ogólnobudowlanych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 178 mln zł w 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(64)
nie ma kto uk...
4 lata temu
Kostki jest w Polsce nadmiar, brakuje brukarzy.
Taśma
4 lata temu
Pewnie ZPB KACZMAREK z Rawicza kupił
popis
4 lata temu
teraz czas upanstwowic jakies prawdziwe zaklady a oszustow menadzerow zapuszkowac to napewno lepsze niz brytyjski kondor no i na pewno polski matancie balcerowicza co ty nato
gość
4 lata temu
Brukować, brukować, nie ma kasy na szpitale i to co ważne. Brukować, brukować
gienek
4 lata temu
Kwota zadłużenia robi wrażenie trzy szóstki 66,6
...
Następna strona