Notowania

budownictwo
20.08.2019 15:35

Libet: Prognoza wyników finansowych na 2019 r. jest niezagrożona

Libet ocenia, że produkcja i sprzedaż spółki "idą bardzo dobrze", a opublikowane szacunkowe wyniki za I połowę br. uwiarygadniają prognozę finansową na cały 2019 r., poinformował dyrektor finansowy Sławomir Salamon.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Szacunki wyników grupy za pierwsze półrocze uwiarygadniają naszą prognozę finansową na 2019 r. Produkcja i sprzedaż idą bardzo dobrze, jesteśmy też spokojni o marże" - powiedział Salamon w rozmowie z ISBnews.

"Prognoza na 2019 r. jest niezagrożona. Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam to wypracować ostateczne rozwiązanie w zakresie restrukturyzacji zobowiązań wobec banków" - dodał.

W połowie maja Libet podał, że prognozuje 236 mln zł skonsolidowanych przychodów, 40 mln zł EBITDA i 17 mln zł zysku netto w 2019 r.

Salamon podkreślił również, że Libet odbudował kapitał obrotowy, co pozwala na sprawne zarządzanie produkcją. Zgodnie z jego słowami wszystkie zakłady pracują zgodnie z planem i na bieżąco zapewniają dostępność szerokiego asortymentu towaru.

"Niezmiennie koncentrujemy się na segmencie produktów premium" - uzupełnił.

Libet podał dziś - powołując się na wstępne dane - że miał 82,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, 30,7 mln zł EBITDA i 17,9 mln zł zysku netto w I poł. 2019 r.

Znaczący wpływ na wynik EBITDA - w kwocie 15,6 mln zł - mają dokonane na początku 2019 r. w ramach przeglądu opcji strategicznych transakcje sprzedaży aktywów. W ramach przeglądu, na początku 2019 r. Libet sprzedał dwa zakłady produkcyjne, w wyniku czego do kasy spółki wpłynęło łącznie 44,9 mln zł. 24 mln zł z pozyskanych środków przeznaczone zostały na zmniejszenie zadłużenia. Zakończone transakcje nie zamknęły procesu przeglądu różnych opcji do realizacji, przypomniał dyrektor.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż bezpośrednią skierowaną do firm zajmujących się budownictwem drogowym oraz do hurtowni i firm ogólnobudowlanych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 178 mln zł w 2018 r.

Tomasz Chaberko

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2019

Sebko73Co za bzdury! Libet nie jest największym producentem kostki brukowej w Polsce. Jest nim spółka Polbruk S.A.

Rozwiń komentarze (1)