Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
09.03.2020 10:36

LOG Systems i Sylvain Analytics mają spółkę w USA, liczą na kontrakty rządowe

LOG Systems z Polski wspólnie z amerykańską firmą Sylvain Analytics utworzyły spółkę joint venture, która będzie działać pod nazwą Sailog LLC, poinformował LOG Systems. Główną misją firmy jest realizacja kontraktów na rzecz instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy bardzo dumni z tego kroku oraz nie możemy doczekać się pierwszych realizacji. Mamy świadomość, że jest to bardzo duża zmiana w dotychczasowym modelu funkcjonowania naszej firmy, a jednocześnie ogromna szansa na międzynarodowy rozwój. Warto również wspomnieć, że w przypadku Stanów Zjednoczonych sprzedaż usług czy produktów do instytucji rządowych sprawia, że podmioty komercyjne są znacznie bardziej zainteresowane potencjalną współpracą, ponieważ dostawca oraz jego rozwiązania są darzone większym zaufaniem" - powiedział ISBnews prezes LOG Systems Grzegorz Filarowski.

Według spółki, rozmowy pomiędzy firmami trwały od czerwca 2019 r. Owocem negocjacji jest utworzenie wspólnego przedsięwzięcia. Świeżo utworzone przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w Nevadzie. Główną misją firmy jest realizacja kontraktów na rzecz instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych. Dzięki tej współpracy LOG Systems będzie mógł wnikliwie zbadać potrzeby tamtejszego rynku. Mało tego, polskie przedsiębiorstwo będzie mogło lepiej dopasować produkty do ogólnej misji globalizacji.

"Kooperacja dwóch przedsiębiorstw przewidziana jest na minimum najbliższe pięć lat. To właśnie na ten okres została powołana spółka. Firmy mają na uwadze jednak opcję przedłużenia kontraktu na kolejne pięć lat. Sylvain Analytics jest jedną z trzystu firm, które w Stanach Zjednoczonych spełniają wymagania, do tego, aby dostarczać usługi i produkty dla organizacji rządowych. Przedsiębiorstwo zainteresowało się jednym z produktów LOG Systems - aplikacją FlowBoard" - podano w komunikacie.

Jak wyjaśnia spółka, narzędzie FlowBoard wspomaga automatyzację powtarzalnych zadań (procesów) w firmach. Oprogramowanie to pozwala na przypisanie konkretnych zadań do odpowiednich osób, dzięki czemu pracownik realizuje zadania odpowiednie dla jego kompetencji. FlowBoard oferuje na start katalog ponad pięćdziesięciu gotowych procesów, głównie z obszarów takich jak kadry, administracja, finanse i księgowość, marketing, handel czy prawo. Co ważne, dostęp do aplikacji jest z poziomu przeglądarki (model SaaS), a także dedykowanej na Androida oraz iOS aplikacji mobilnej.

Według LOG Systems, rynek, na którym ma funkcjonować nowa spółka szacowany jest na 10 mld USD w okresie kolejnych dziesięciu lat.

"Kwota ta będzie podzielona na trzysta firm, które spełniają rządowe wymogi i są w stanie dzięki temu brać udział w konkursach, a co za tym idzie - być dostawcą. Nadchodzące cztery miesiące będą czasem, w którym przedsiębiorstwa będą startować w konkursach ogłaszanych przez instytucje rządowe. prawo w USA wymaga, by firma, która chce być dostawcą dla instytucji rządowych była zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki i tam też płaciła podatki" - czytamy dalej.

Sylvain Analytics to przedsiębiorstwo założone w 2007 roku, które posiada swoje biura w Północnej Wirginii, w USA. Firma zapewnia architekturę korporacyjną, transformację biznesową, a także zajmuje się zarządzaniem dostawami czy usługami IT dla klientów federalnych i komercyjnych.

LOG Systems jest producentem oprogramowania LOG do zarządzania zasobami informatycznymi (CMDB, Helpdesk, Software Assets Management, GDPR). Firma produkuje i z sukcesem wdraża systemy mające na celu wspieranie procesów biznesowych zgodnie ze standardami ITIL. LOG Systems powstał w 2010 r. W 2018 r. spółka wypracowała 1,7 mln zł zysku netto przy 6,5 mln zł przychodów.

Marek Knitter

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz