Notowania

transport
17.10.2019 13:30

Lotnisko Chopina obsłużyło 1,88 mln pasażerów we wrześniu, o 3,1% więcej r/r

Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło ok. 1,88 mln pasażerów we wrześniu br., to jest o 3,1% więcej r/r, podało lotnisko. Od początku tego roku w ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 13 mln osób (wzrost o 5,3%), a w ruchu krajowym 1,3 mln pasażerów. Łącznie z usług stołecznego portu skorzystało już 14,35 mln osób. Jest to o 4,8% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Tak dobre wyniki stanowią wyraźne potwierdzenie roli Lotniska Chopina jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej, które stale utrzymuje wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych. Po uruchomieniu połączeń do Delhi warszawski port jest jednym z trzech w naszym regionie, który oferuje bezpośrednie rejsy na subkontynent indyjski. Odzwierciedleniem tego są planowane nowe trasy. Od 3 listopada startują regularne rejsy do Kolombo na Cejlonie (3 razy w tygodniu)" - czytamy w komunikacie.

Efektem dodania Polski do programu ruchu bezwizowego (visa waiver program) jest ogłoszona w październiku przez PLL LOT kolejna trasa dalekodystansowa z Warszawy do USA, która będzie 16. tego typu w portfolio portu - samoloty narodowego przewoźnika polecą do San Francisco od sierpnia 2020 r., przypomina port.

Równocześnie z połączeniami międzynarodowymi rozwijana jest krajowa siatka zasilająca. Od 27 października br. PLL LOT wprowadzi bezpośrednie loty z Warszawy do Bydgoszczy. Zaplanowano 9 rejsów w tygodniu. Wśród połączeń krajowych warto też wspomnieć o Lublinie - na tej trasie częstotliwość rejsów wzrośnie od sezonu zima 2019/20 do 9 razy w tygodniu, co podobnie jak w przypadku Bydgoszczy zapewni dogodnie możliwości przesiadek na Lotnisku Chopina, zakończono w komunikacie.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz