Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.10.2019 14:26

LPP prognozuje sprzedaż w 2020 roku. Właściciel Reserved przebije 10 mld zł

Grupa LPP liczy, że w 2020 roku sprzeda ubrania za ponad 10 mld zł. Będzie to oznaczało osiągnięcie celu o rok wcześniej niż wcześniej zakładała. Właściciel Reserved chce co roku poprawiać wyniki sprzedaży o około 15 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
Grupa LPP liczy na wysoką sprzedaż m.in. ubrań marki Reserved.

- Rok 2019 powinniśmy zamknąć przychodami rzędu 9,2 mld zł, co oznacza, że przy wzroście na poziomie o około 15 proc. już w 2020 roku powinniśmy osiągnąć 10,5 mld zł przychodów - zapowiada Marek Piechocki, prezes LPP.

Wierzy, że również w kolejnych latach spółka powinna utrzymać średnią dynamikę wzrostu sprzedaży na poziomie około 15 proc. rocznie.

- Nie spodziewam się, żeby te wzrosty miały być mniejsze, raczej powinniśmy być bliżej większych wzrostów niż mniejszych, aczkolwiek formułowanie prognoz dłuższych niż trzyletnie jest dość niebezpieczne. Pozostańmy zatem przy utrzymaniu celu wzrostu w kolejnych latach na poziomie 15 - przekonuje prezes.

Moda od LPP. Polski przebój eksportowy

W systematycznej poprawie wyników sprzedażowych ma pomóc dalszy rozwój. Firma chce wejść ze swoimi sklepami do nowego kraju. Prawdopodobnie będzie to Macedonia Północna. Obecnie marki LPP znajdziemy na 25 rynkach. Mowa o Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Uwaga władz LPP skupia się też na rozwoju w krajach, gdzie firma jest już obecna. Duży potencjał jest w rynku rumuńskim i rosyjskim. Spółka nie odpuszcza też Wielkiej Brytanii.

- Kolejny sklep w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie również powstanie w Londynie, ale jeszcze przez jakiś rok istniejący sklep powinien notować wzrosty sprzedaży - komentuje prezes.

Jak ujawnił, wśród pięciu największych sklepów spółki pod względem przychodów nie ma ani jednego sklepu z Polski.

- Sklepy w Londynie czy Monachium notują znaczące wzrosty sprzedaży, co nie znaczy, że są rentowne i tak będzie jeszcze przez kilka lat - podkreśla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, lpp, reserved, handel
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2019

Żwirek i LisCiekawe o ile się poprawi wypłata pracownika który na ten sukces robi?

23-10-2019

rikikikiNie kupuję już w ich sklepach, ale szczere gratulacje. Może będzie ich stać na powrót do szwalni w Polsce, a nie Chinach.

23-10-2019

KskksDajta 5zl na chlyp

Rozwiń komentarze (6)