Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Luma sfinalizowała przejęcie spółki Hydomat

0
Podziel się:

Warszawa, 10.12.2020 (ISBnews) - Grupa kapitałowa Luma Automation zamknęła transakcję nabycia warszawskiej spółki Hydomat, podała spółka.

Luma sfinalizowała przejęcie spółki Hydomat

Powstała w 1966 r. firma jest producentem części tłoczonych oraz narzędzi do obróbki plastycznej m.in. dla branży motoryzacyjnej, gospodarstwa domowego, budownictwa i przemysłu, dla odbiorców zarówno krajowych, jak i zagranicznych, poinformowano.

"Jestem przekonany, że wykorzystanie części metalowych w obsługiwanych przez nas branżach, a szczególnie w tej części Europy, ma olbrzymie perspektywy rozwoju. Spowodowane pandemią zawirowania na rynku pokazały wyraźnie, że przyszłość należy do tych, którzy mogą zaoferować jak najpełniejszy portfel usług. To odpowiedź na nadmiernie wydłużane i rozdrabniane ostatnimi laty łańcuchy dostaw, które w tym roku stały się przyczyną kryzysu wielu branż" - powiedział prezes Luma Automation Wojciech Derda, cytowany w komunikacie.

Dzięki zakupowi warszawskiego przedsiębiorstwa Grupa Luma Automation poszerzy możliwości w usługach tłoczenia, opierając się na synergii z gliwickimi Zakładami Metalowymi Postęp oraz rozwinie kompetencje narzędziowe związane z projektowaniem i wykonywaniem różnego rodzaju tłoczników dla przemysłu. Wśród odbiorców są m.in. duże międzynarodowe korporacje: Valeo, B/S/H/ i Trelleborg, podkreślono.

"Jako grupa kapitałowa chcemy się rozwijać w szeroko rozumianej branży produkcji i obróbki metali. Owszem, zarówno polska, jak i światowa gospodarka funkcjonują w tym roku w szczególnych warunkach, w których wyjątkowego znaczenia nabierają elastyczność i wszechstronność, ale jest to także czas na konsolidację" - dodał Derda.

Grupa kapitałowa Luma Automation inwestuje w firmy, które specjalizują się w zaawansowanych technologiach produkcji i obróbki metali, konsoliduje rynek małych i średnich firm. Obecnie grupę tworzy pięć spółek: Odlewnia Kutno, odlewnia cynku i aluminium Saga Poland, narzędziownia Luma Tools, ZM Postęp w Gliwicach oraz Hydomat z Warszawy.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)