Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marszałek Sejmu zwróciła się do TK w sprawie możliwosci przesunięcia wyborów

1
Podziel się:

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie artykułu kodeksu wyborczego, wyłączającego możliwość przesunięcia terminu wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja. Wcześniej otrzymała informację z Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), że przeprowadzenie wyborów w tym terminie jest niemożliwe.

Marszałek Sejmu zwróciła się do TK w sprawie możliwosci przesunięcia wyborów

"Złożyłam dziś rano wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie zgodności z konstytucją artykułu 289 kodeksu wyborczego, który wyłącza możliwość przesunięcia terminu wyborów i czekam na informację" - powiedziała Witek w Sejmie.

Przypomniała też, że wcześniej zwróciła się z informacją do Państwowej Komisji Wyborczej o informację czy PKW jest w stanie przeprowadzić wybory 10 maja.

"Otrzymałam wczoraj późnym wieczorem z PKW informację oficjalną, że na 10 maja nie jest możliwe przeprowadzenie wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą" - powiedziała.

Zgodnie z konstytucją, wybory prezydenta Rzeczypospolitej zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującej głowy państwa.

Prezydent jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zxcvzxv
3 lata temu
po co ta szopka? przeciez TK i tak powie to, co powie im, zeby powiedzial, prezes. moze zapytac go bezposrednio. a ten - wiadomo co powie