Notowania

mBank pójdzie na sprzedaż. Commerzbank potwierdza

Commerzbank potwierdził piątkowe doniesienia medialne - mBank ma pójść pod młotek. W opublikowanej właśnie strategii niemiecki bank przewiduje pozbycie się większościowego pakietu akcji mBanku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
To już pewne: mBank trafi pod młotek (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Jak informuje Commerzbank w komunikacie, nowa strategia przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku.

"Projekt strategii przewiduje sprzedaż należącego do Commerzbanku większościowego pakietu akcji mBanku. To pozwoli bankowi wygenerować środki finansowe pozwalające na szybszą implementację strategii oraz powiązanych inwestycji" - podał Commerzbank.

"Sprzedaż pozwoli na redukcję wartości aktywów ważonych ryzykiem o około 17 mld euro i uwolnienie kapitału akcyjnego Commerzbanku. Planowana sprzedaż mBanku będzie podlegała zgodzie regulatora" - czytamy dalej.

Obejrzyj: Walka z nieuczciwymi firmami trwa. Wcisną ci wszystko

Wydaje się, że przejmować mBanku nie zamierza państwo. A przynajmniej nie za pośrednictwem Polskiego Funduszu Rozwoju. Poinformował o tym prezes PFR Paweł Borys.

"W związku z licznymi pytaniami dziennikarzy i inwestorów o mBank, informuję, że Grupa PFR nie prowadzi żadnych analiz, ani rozmów na temat ewentualnych przejęć instytucji finansowych" - napisał na Twitterze.

O możliwości sprzedaży mBanku napisał w piątek portal Handelsblatt. Niemiecki Commerzbank posiada 70 proc udziałów w akcjonariacie mBanku.

Klienci mBanku mogą liczyć na rekompensatę.
mBank zwraca pieniądze klientom. To odpowiedź na decyzję UOKiK

mBank jest obecnie wyceniany na 13,5 mld złotych. Informacje Handelsblatt są nieoficjalne. Rzecznik Commerzbanku nie skomentowała ewentualnej transakcji.

Przejmując mBank, francuski BNP Paribas może znacznie urosnąć w siłę.
mBank może trafić w francuskie ręce. Wraca temat sprzedaży Commerzbanku

Zmiana właściciela mBanku może oznaczać przetasowanie na polskim rynku. Obecnie należący do niemieckiego Commerzbanku mBank jest bowiem czwartą siłą. Goni go Bank BGŻ BNP Paribas, który z kolei obecnie jest szóstym graczem na rynku i stale rośnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mbank, commerzbank, sprzedaż, bankowość, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

LudzkiSpełnia się marzenie Kaczyńskiego - Polska lat 60tych. Jeden bank PKO, jeden sklep "Społem", jeden program TVP 1, jedna partia PiS i jeden I … Czytaj całość

20-09-2019

mmwolą sprzedać zamiast czekać na przejęcie przez PIS za złotówkę

21-09-2019

BywalecMam nadzieję, že Polska znajdzie pieniądze na odkupienie tego kolejnego banku. W Polsce powinne byc banki polskie, nie francuzkie, hiszpanskie, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (68)