Notowania

mBank zwraca pieniądze klientom. To odpowiedź na decyzję UOKiK

Klienci mBanku mogą liczyć na rekompensatę w postaci zwrotu prowizji oraz oferty na warunkach preferencyjnych. Otrzyma je część klientów w wyniku decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Klienci mBanku mogą liczyć na rekompensatę. (Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)

UOKiK uznał, że powiadomienie klientów o zmianach w regulaminach rachunków bankowych oraz tabelach opłat i prowizji bankowych jedynie drogą elektroniczną jest niewystarczające i nietrwałe, przez co uderza w interesy klientów banku.

Podobne decyzje wydał wobec innych banków, w tym również Getin Bank – o którym pisaliśmy w money.pl.

Mbank zwróci nadpłaty i prowizji naliczanych 1 stycznia 2014 roku a 28 lutego 2018 roku automatycznie klientom, którzy wciąż mają rachunek w tym banku.

Obejrzyj: Walka z nieuczciwymi firmami trwa. Wcisną ci wszystko

Osoby, które już nie są klientami mBanku, powinny złożyć wniosek w ciągu trzech miesięcy. Po kolejnych 3 miesiącach od wniosku nastąpi zwrot. Bank zapowiedział też preferencyjne rekompensaty w postaci wyżej oprocentowanych lokat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mbank, bank, uokik
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2019

klientzlodzieje z mbanku. Kiedy sądy i prokuratura wezma za moordy prezesow bankow. Przeciez to zlodzieje bandyci i przestepcy. Czy to są kolejne święte … Czytaj całość

21-05-2019

jaCzegoś nie łapę. Mam konta w kilku bankach i każdy z nich robi dokładnie to samo - info na wewnętrzną skrzynkę i tyle. To dlaczego akurat doczepili … Czytaj całość

22-05-2019

RobsonAle żeby pobrać wyższe opłaty to już wniosku nie potrzebowali 😀

Rozwiń komentarze (19)