Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

MFPR: Ruszają nabory na dofinansowanie z UE dot. B+R, środowiska i zdrowia

0
Podziel się

W czerwcu ruszają nowe nabory projektów z dofinansowaniem unijnym, w tym siedem programów krajowych i 27 regionalnych. Mają wspierać inwestycje w infrastrukturę B+R, ochronę środowiska oraz zdrowie, poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR).

MFPR: Ruszają nabory na dofinansowanie z UE dot. B+R, środowiska i zdrowia
(PAP)
bEqlwIwl

W ramach wsparcia inwestycji w infrastrukturę i rozwój, przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dotację na działalność badawczo-rozwojową w infrastrukturę służącą do testowania i przygotowania do masowej produkcji wyrobów służących zwalczaniu wirusa (produktów leczniczych, w tym szczepionek i terapii, ich półproduktów, wyrobów medycznych oraz sprzętu szpitalnego i medycznego, w tym respiratorów, odzieży i sprzętu ochronnego, środków odkażających, narzędzi do gromadzenia lub przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19.

Budżet konkursu to 100 mln zł. Wnioski można składać od 8 czerwca.

MFPR podało także, że od 19 czerwca można składać wnioski w konkursie, który wprowadzi na uczelnie innowacyjną funkcję "Tłumacza/Adwokata społecznego - asystenta osoby z ASD".

bEqlwIwn

Asystenci będą wspierać w komunikacji studentów z zaburzeniami spektrum autyzmu (ASD). Założeniem konkursu jest dotarcie do jak największej liczby studentów z ASD i trwałe wdrożenie tej innowacji do stosowania na uczelniach w całym kraju.

Budżet tego konkursu to blisko 2 mln zł.

Od 29 czerwca można składać wnioski w naborze wspierającym projekty dotyczące systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu to 60 mln zł, poinformował również resort.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, organizowany jest konkurs, który wspiera między innymi:

bEqlwIwt
  • systemy gospodarowania odpadami komunalnymi, które zapewniają kompleksowe rozwiązania, takie jak: zapobieganie powstawaniu odpadów, wdrażanie segregacji i wtórnego ich wykorzystania, budowę/rozbudowę/ modernizację instalacji umożliwiających przygotowanie odpadów do procesów odzysku i/lub unieszkodliwiania,
  • kompleksową poprawę gospodarki odpadami niebezpiecznymi, budowę i modernizację instalacji do odzysku i/lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych.

Ogólna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to ponad 36 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 10 czerwca.

Na terenie województwa opolskiego przedsiębiorcy mogą skorzystać z dofinansowania z Funduszy Europejskich na projekty, wspierające działania zapobiegające chorobom cywilizacyjnym, między innymi cukrzycy, otyłości, chorobom onkologicznym czy kardiologicznym.

bEqlwIwu

Wnioski można składać od 1 czerwca.

bEqlwIwO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)