Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ML System w tym roku będzie pracował nad poziomem marż

0
Podziel się

Warszawa, 02.04.2019 (ISBnews) - ML System, po przeskalowaniu biznesu w ubr., w tym roku będzie pracował nad marżą, poinformował ISBnews prezes Dawid Cycoń.

ML System w tym roku będzie pracował nad poziomem marż
bDYdDJyZ

"Pracujemy nad marżą w tym roku. Warto pamiętać, że w okresie 2013-2014 miało miejsce podobne, co w ubr. przeskalowanie naszego biznesu z ok. 30 mln zł do 50 mln zł. W 2014 średnia marża wynosiła 9%, a w 2015 wzrosła do ponad 30%. Jak ułożyliśmy biznes, poziom marży wzrósł zdecydowanie. Teraz czas na poukładanie po kolejnym przeskalowaniu przychodów do ponad 100 mln zł. Koszty inwestycji ponosi się wcześniej, zanim zaczną pracować musi upłynąć pewien czas" - poinformował ISBnews Cycoń podczas GPW Innovation Day.

W tym półroczu spółka uruchamia linie produkcji utracienkiego szkła (panele, szyby zespolone).

"Dzięki temu wejdziemy w nowe obszary, gdzie nie mogliśmy dotychczas zaistnieć jak ultralekkie panele, poprawa własności szyb zespolonych (ciężar rygla obniży się o 70%). Dużą szanse widzimy w dywersyfikacji sprzedaży, tak aby sprzedawać nawet półprodukt do firm, które będą wykorzystywać do własnego produktu, jak producenci stolarki, producenci szyb zespolonych" - wskazał prezes.

bDYdDJzb

"W dobie stosowania szyb dwukomorowych pakiety szklane wymagające certyfikatu ważą dużo. Tymczasem ultralekkie szkło obniży ciężar nawet o połowę. Wejdziemy w nowe obszary komercyjnej działalności" - dodał prezes.

Cycoń zaznaczył, że realizacja fabryki Quantum Glass przebiega zgodnie z planem.

,,Uruchomienie produkcji planujemy na III/IV kw 2020. Ten czas wynika z oczekiwania na urządzenia produkcyjne i ich parametryzację. Rynek bardzo mocno czeka na Quantum Glass, a nasza konkurencja jest dopiero na etapie badawczym" - powiedział prezes.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2018 r.

bDYdDJzh

Sebastian Gawłowski

bDYdDJzC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)