Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Zmiany dotyczące OFE zostaną przedstawione w najbliższych miesiącach

15
Podziel się:

Rząd pracuje nad zmianami dotyczącymi otwartych funduszy emerytalnych (OFE) i przedstawi odpowiedni projekt w najbliższych miesiącach, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Morawiecki: Zmiany dotyczące OFE zostaną przedstawione w najbliższych miesiącach

"W przeciwieństwie do polityków Platformy Obywatelskiej, nie chcemy zawłaszczać OFE. Pracujemy nad koncepcją, którą chcemy przedstawić w najbliższych miesiącach, dotyczącą przekazania Polakom aktywów zarządzanych przez OFE" - powiedział "Rzeczpospolitej" Morawiecki.

Dodał, że 25% aktywów OFE, w tym aktywa ulokowane w zagranicznych akcjach i obligacjach, trafiłoby do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a pozostałe 75% trafiłoby na specjalne, prywatne konta emerytalne obywateli.

W listopadzie 2017 r. Morawiecki zapowiedział, że zmiany dotyczące OFE powinny być wdrożone w ciągu 1-2 lat.

Pod koniec 2016 r. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów (KERM) zarekomendował przyjęcie Informacji Rady Ministrów dla Sejmu o skutkach obowiązywania ustaw dotyczących funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych wraz z propozycjami zmian. Zgodnie z rekomendacjami dokumentu, 25% środków zgromadzonych w OFE ma zostać przekazanych do Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD), a 75% aktywów na indywidualne konta emerytalne w ramach III filaru.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(15)
transmisja_z_...
3 lata temu
Tak uczciwa partia w Polsce to rarytas, to, co PO zabralo Pis oddaje
Ghoul_z_lasu
3 lata temu
Ostatnio mówiłem, że to jedyna rzecz, której jeszcze PiS nie ruszył - a jednak! Morawiecki to obecnie najbardziej godny zaufania polityk
buka654
3 lata temu
POprzednicy wszystko zamietli pod dywan, a PIS znowu wychodzi naprzeciw kowalskiemu i sie tlumaczy przed nim. Mowcie co chcecie ale wreszcie nastala demokracja i to jest fakt.
Brawo
3 lata temu
To co PO kradło PIS przekazuje w ręce obywateli... znowu
OLKA81
3 lata temu
DOBRZE, ŻE PIENIĄDZE Z NIEDZIAŁAJĄCEGO SYSTEMU TRAFIĄ DO OBYWATELI. KOLEJNE DZIAŁANIE PROSPOŁECZNE RZĄDZĄCYCH. BRAWO !