Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morgan Stanley zaleca sprzedawanie akcji. Ocenia, że są przewartościowane

46
Podziel się:

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie mocno ograniczył liczbę akcji w portfelu. To samo rekomenduje innym. Sugeruje, że perspektywy dla Wall Street na kolejne trzy miesiące wyglądają kiepsko.

Bańka na amerykańskiej giełdzie pęcznieje.
Bańka na amerykańskiej giełdzie pęcznieje. (East News, AP Photo/Richard Drew)
bECxZayJ

"Prognozy zysków są zbyt optymistyczne w kontekście postępującego pogarszania się sytuacji w przemyśle. Dodatkowo oczekiwania co do obniżek stóp procentowych są wysokie, a to daje niewiele przestrzeni do dalszego podbijania cen akcji" - sugerują eksperci Morgan Stanley, cytowani przez agencję Bloomberg.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie amerykańska giełda biła rekordy wszech czasów. Tak wysokich notowań akcji największych spółek z USA nie było nigdy wcześniej. Problem w tym, że niemal z każdym kolejnym kwartałem padają rekordy. Hossa na Wall Street trwa ponad 10 lat i wydaje się, że tylko kwestią czasu jest załamanie. I to na dużą skalę.

bECxZayL
Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Wielu analityków od dłuższego czasu podkreśla, że mamy już do czynienia z bańką spekulacyjną, która prędzej czy później pęknie. A to dlatego, że ceny akcji odkleiły się od realnej wartości firm - są po prostu przewartościowane.

bECxZayR

Właśnie z tego powodu eksperci banku Morgan Stanley szczególnie odradzają wkładanie pieniędzy na amerykańską giełdę. Zamiast tego preferują spółki z Japonii lub Europy. Bo oczywiście nie rezygnują zupełnie z inwestowania w akcje.

Zaangażowanie jednego z największych banków inwestycyjnych świata w akcje jest na najniższym poziomie od co najmniej pięciu lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECxZazm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
1913-2019 wal...
2 lata temu
Kazdy bankier i makler powinien byc sciety na placu, banki znacjonalizowane a walstreet spalone .
cat
2 lata temu
amazon pejsbuk Netflix google wszystko przewartosciowane czas na zjazd
beruśnia
2 lata temu
Zlikwidować lichwiarskie branże,kupowanie i sprzedawanie papierów bez wartości to przestępstwo i niszczy dorobek miliarda podatników tworzących PKB na świecie . Manipulowanie walutami to samo , to nic innego jak lichwiarstwo .
bECxZazn
ZK590
2 lata temu
w 2007 roku WIG 20 oscylował wokół 4000. Gdzie dziś są indeksy amerykańskie, niemieckie, japońskie a gdzie polskie?
ja
2 lata temu
Nasza giełda faluje, a spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie”? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
...
Następna strona