Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morgan Stanley zaleca sprzedawanie akcji. Ocenia, że są przewartościowane

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie mocno ograniczył liczbę akcji w portfelu. To samo rekomenduje innym. Sugeruje, że perspektywy dla Wall Street na kolejne trzy miesiące wyglądają kiepsko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bańka na amerykańskiej giełdzie pęcznieje. (Fot: AP Photo/Richard Drew)

"Prognozy zysków są zbyt optymistyczne w kontekście postępującego pogarszania się sytuacji w przemyśle. Dodatkowo oczekiwania co do obniżek stóp procentowych są wysokie, a to daje niewiele przestrzeni do dalszego podbijania cen akcji" - sugerują eksperci Morgan Stanley, cytowani przez agencję Bloomberg.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie amerykańska giełda biła rekordy wszech czasów. Tak wysokich notowań akcji największych spółek z USA nie było nigdy wcześniej. Problem w tym, że niemal z każdym kolejnym kwartałem padają rekordy. Hossa na Wall Street trwa ponad 10 lat i wydaje się, że tylko kwestią czasu jest załamanie. I to na dużą skalę.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Wielu analityków od dłuższego czasu podkreśla, że mamy już do czynienia z bańką spekulacyjną, która prędzej czy później pęknie. A to dlatego, że ceny akcji odkleiły się od realnej wartości firm - są po prostu przewartościowane.

Właśnie z tego powodu eksperci banku Morgan Stanley szczególnie odradzają wkładanie pieniędzy na amerykańską giełdę. Zamiast tego preferują spółki z Japonii lub Europy. Bo oczywiście nie rezygnują zupełnie z inwestowania w akcje.

Zaangażowanie jednego z największych banków inwestycyjnych świata w akcje jest na najniższym poziomie od co najmniej pięciu lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: akcje, inwestowanie, giełda, wiadomości, wiadomości, wiadomości, morgan stanley
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2019

WwwwweJa nie wierzę w giędę papirów. Tam najwięcej cwaniaków czekających na uczciwie zarobione pieniądze.

08-07-2019

ObserwatorA na GPW od 10 lat trend boczny między 2200 a 2500 na WIG20, może raz przebił 2500 i kilka razy zjechał poniżej 2200.

08-07-2019

GośćNadchodzi kolejny czarny czwartek.

Rozwiń komentarze (46)