Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Movie Games miało 528,75 tys. zł zysku netto, 652,8 tys zł zysku EBIT w 2018 r.

0
Podziel się:

Movie Games odnotowało 528,75 tys. zł zysku netto w 2018 r. wobec 400,47 tys. zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Movie Games miało 528,75 tys. zł zysku netto, 652,8 tys zł zysku EBIT w 2018 r.
bEKsqaMl

"Z pośród naszych premier z roku 2018 na szczególne wyróżnienie zasługują takie tytuły, jak 'Lust For Darkness', 'Treasure Hunter Simulator' oraz 'Void Space Racing', które osiągnęły zwrot poniesionych kosztów na produkcję w ciągu 24h od daty ich premiery. Dokładamy daleko idących starań aby poprzez szybkie weryfikowanie tytułów, jak również optymalizacje kosztową ich produkcji w możliwie największym stopniu gwarantować bezpieczeństwo szybkiego zwrotu kosztów naszych inwestycji, a sukcesy w tym obszarze potwierdzają powyższe premiery, jak również już tegoroczna 'Plane Mechanic Simulator'" - napisał prezes Mateusz Wcześniak w liście do akcjonariuszy.

Zysk operacyjny wyniósł 652,8 tys. zł wobec 395,87 tys. zł straty rok wcześniej.

"W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy również świetnie przyjęte tytuły, które będziemy chcieli wydać w obecnym roku, takie jak: 'The Beast Inside', 'Alaskan Truck Simulator', 'Don't Be Afraid', 'Total Alarm', 'Plastic Rebelion'. Stworzyło to istotne fundamenty do rozwoju spółki w nadchodzącym czasie poprzez potwierdzenie zainteresowania tworzonymi przez nas grami wyrażonym w tempie budowania steam wishlist (liczby zapisów naszych tytułów do listy życzeń graczy)" - dodał Wcześniak w liście.

bEKsqaMn

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 897,27 tys. zł w 2018 r. wobec 2 659,24 tys. zł rok wcześniej.

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

bEKsqaMO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)