Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Movie Games Mobile pozyskał 2,5 mln zł z emisji akcji

0
Podziel się:

Movie Games Mobile - spółka zależna od Movie Games - pozyskała 2,5 mln zł z emisji 13 tys. akcji serii B, podała spółka. Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac nad przeniesieniem na platformy mobilne flagowych tytułów z rodziny Movie Games: "Drug Dealer Simulator", "Alaskan Truck Simulator" oraz "American Motorcycle Simulator".

Movie Games Mobile pozyskał 2,5 mln zł z emisji akcji

"Fakt sprzedania pełnej puli oferowanych akcji był czymś, czego się spodziewaliśmy. Inwestorzy w zasadzie od momentu założenia spółki sygnalizowali chęć wejścia w inwestycję oraz bycia częścią Movie Games Mobile. Jest natomiast dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem tak szybkie zapełnienie księgi popytu. Zapisy pierwotnie miały trwać do 10 grudnia, a chętnych na zakup wszystkich akcji mieliśmy już pod koniec listopada" - powiedział prezes Kamil Gaworecki, cytowany w komunikacie.

Spółka zamierza wprowadzić na platformy mobilne 4 gry z rodziny Movie Games. Premiera "Drug Dealer Simulator Mobile" zaplanowana jest na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. Mobilna wersja "Alaskan Truck Simulator" ma trafić na rynek w III kwartale 2021 roku, a "American Motorcycle Simulator" na przełomie 2021 i 2022 roku. W roku 2022 do rąk inwestorów ma trafić także mobilna wersja "Gangster Simulator". W tym celu podpisane zostały stosowne umowy z Movie Games, Road Studio oraz True Games, czyli producentami powyższych tytułów w wersji na PC, podano także.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)