Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MR: Firmy mogą otrzymać łącznie 50 mln zł na promocję swoich marek na Expo 2020

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy od 3 marca będą mogli składać wnioski na sfinansowanie promocji swoich marek produktowych podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju, która rozpocznie się 20 października br., podało Ministerstwo Rozwoju. W dodatkowym konkursie w ramach "Go to Brand", adresowanym do firm z sektora MŚP, uruchomiony został specjalny instrument dedykowany obecności firm w wydarzeniach towarzyszących Expo. Budżet konkursu wynosi 50 mln zł, z czego 15 mln zł przeznaczono na projekty z województwa mazowieckiego.

MR: Firmy mogą otrzymać łącznie 50 mln zł na promocję swoich marek na Expo 2020

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła kolejny konkurs w ramach poddziałania 3.3.3 "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych - Go to Brand" (POIR) pt. "Program promocji o charakterze ogólnym w związku z udziałem Polski w Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju", podano.

"Tegoroczna edycja konkursu 'Go to Brand' odbywa się w wyjątkowym momencie. Zbiega się bowiem w czasie ze światową wystawą Expo 2020 w Dubaju. Jednym z największych miast Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w tym roku obchodzą 50-lecie swojej państwowości. Dlatego tym bardziej zachęcam polskich przedsiębiorców - przede wszystkim reprezentantów branż o dużym potencjale konkurencyjnym i innowacyjnym - do wzięcia w nim udziału. To dla nich wielka szansa na zaistnienie i rozwinięcie biznesowych skrzydeł w szczególności na rynkach państw Zatoki Perskiej" - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in. kosztów związanych z udziałem w wydarzeniach targowych w krajach Zatoki Perskiej (w tym imprezach towarzyszących Expo) czy doradztwa w zakresie zdobywania rynków dla innowacyjnych produktów.

"Zbliżające się Expo to dla polskich MŚP duża szansa, aby zaistnieć na światowych rynkach, w tym w bardzo perspektywicznym rejonie Zatoki Perskiej. Stąd idea rozszerzenia wsparcia promocji polskich marek w sprawdzonej i cenionej przez przedsiębiorców formule konkursu 'Go to Brand' dedykowanego pod konkretne międzynarodowe wydarzenie" - dodał dyrektor Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw w PARP Arkadiusz Dewódzki.

Budżet konkursu wynosi 50 mln zł, z czego 15 mln zł przeznaczono na projekty z województwa mazowieckiego. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 425 670 zł (100 tys. euro) przy łącznej wartości projektu do 1 mln zł. Wkład własny przedsiębiorcy wynosi minimum 15 proc. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać on-line od 3 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r., wskazano również.

"Expo 2020 w Dubaju to wydarzenie o dużym znaczeniu gospodarczym. Dlatego Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości łączą siły, aby wspierać ekspansję polskiego biznesu. Program 'Go to Brand' jest jednym z kluczowych elementów oferty, jaką przygotowujemy dla polskich przedsiębiorców, w związku z ich udziałem w tegorocznej Wystawie. Dokładamy wszelkich starań, aby Forum Gospodarcze Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie, targi branżowe, wsparcie oferowane przez regiony czy wydarzenia o charakterze gospodarczym organizowane w Pawilonie Polski stały się platformą budowania trwałych i wartościowych relacji biznesowych" - powiedziała p.o. prezesa PAiH, agencji odpowiedzialnej za udział Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju, Grażyna Ciurzyńska.

Na najbliższej Wystawie, która rozpocznie się 20 października br., dorobek (naukowy, gospodarczy i kulturowy) zaprezentuje ok. 200 krajów i organizacji. Organizatorzy szacują, że w ciągu 173 dni trwania wydarzenia przyciągnie ono ponad 25 mln gości.

Cele obecności Polski na Expo w Dubaju obejmują zarówno promocję gospodarczą (wzmocnienie kontaktów gospodarczych Polski z ZEA oraz całym rejonem Bliskiego Wschodu; w szczególności w zakresie wspierania polskich przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych rynków zbytu oraz budowaniu trwałych relacji handlowych), a także wzmocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, podsumowano.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)