Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MR: Złożono ponad 556,9 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

0
Podziel się

Przedsiębiorcy złożyli ponad 556,9 tys. wniosków o skorzystanie z rozwiązań, proponowanych w tzw. tarczy antykryzysowej - pakiecie działań osłonowych dla firm, narażonych na straty w związku z epidemią koronawirusa, poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR).

MR: Złożono ponad 556,9 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej
bEqODXKd

"Według stanu na 10 kwietnia na godz. 7:00 mieliśmy 556 952 wniosków o skorzystanie z oferowanych przez nią rozwiązań, z czego:

- 402 297 - dot. zwolnienia ze składek do ZUS za marzec - maj 2020 r.

- 84 322 - dot. świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą;

bEqODXKf

- 6 819 - dot. dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy;

- 50 707 - dot. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców;

- 6 883 - dot. świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych;

- 5 924 - dot. odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat" - czytamy w komunikacie.

bEqODXKl

Rozwiązania, dotyczące wsparcia przedsiębiorstw w związku z COViD obowiązują od 1 kwietnia.

W ocenie resortu, "dane te pokazują, że rozwiązania pomocowe zawarte w tarczy antykryzysowej spotkały się już z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw".

"Potwierdzają to również badania PIE, z których wynika, że ponad połowa (56%) ankietowanych przedsiębiorstw planuje skorzystać z dofinansowania do utrzymania pracowników w zatrudnieniu, przewidzianego w tarczy antykryzysowej" - czytamy w komunikacie.

Najbardziej zainteresowane tym rozwiązaniem - jak podano - są duże firmy (90% wskazań), a także sektor handlowy (63%). Liczba złożonych wniosków o postojowe już przekroczyła 50 tys.

bEqODXKm

MR podkreśliło, że "tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw".

"Dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji" - napisano w materiale.

Resort zaznaczył, że "zgłaszane propozycje uzupełnień i modyfikacji (do tarczy antykryzysowej) są analizowane i konsultowane".

bEqODXKG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)