Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na London School of Economics ruszył konkurs dla polskich startupów ł.pitch

0
Podziel się:

Na London School of Economics ruszył konkurs dla polskich startupów ł.pitch. Do finału konkursu, który odbędzie się 9 marca 2019 roku w Londynie podczas LSE SU Polish Economic Forum 2019, zakwalifikuje się 5 startupów. Agencja ISBnews jest patronem medialnym Forum.

Na London School of Economics ruszył konkurs dla polskich startupów ł.pitch

Trwają zapisy do ł.pitch /w/, drugiej edycji LSE Polish Business Society Start-Up Challenge. Najbardziej obiecujące polskie startupy w fazie seed lub post-seed będą miały szansę zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami sektora technologicznego. Aplikować mogą przedsiębiorcy, których firmy należą do kategorii "data-driven", czyli wykorzystują duże zbiory danych do tworzenia rozwiązań, narzędzi oraz kultury organizacji. Przedsiębiorców, których projekty zrobią na jury największe wrażenie, czeka nie tylko okazja do spotkania inwestorów, ale także nagroda pieniężna w wysokości 3 tys. funtów, podano w informacji organizatorów.

Nazwa konkursu, ł.pitch, nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza.

"Łukasiewicz prowadził również szeroką działalność społeczną i w dużej mierze przyczynił się do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, co współgra z misją naszego przedsięwzięcia. Chcielibyśmy, aby startupy wykazały się przede wszystkim innowacyjnością oraz możliwościami wpłynięcia na sektor biznesowy i gospodarkę, ale również prospołecznym charakterem" - powiedział koordynator konkursu Aleksander Pajewski, cytowany w materiale.

ł.pitch jest najszybciej rozwijającym się projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics and Political Science. Pierwsza edycja, która odbyła się w marcu 2018 roku, była wielkim sukcesem - zgłoszenia z pomysłami na startupy nadesłało aż 75 polskich przedsiębiorców. Zwycięzcami zostali Zbigniew Wojna i Robert Kozikowski - założyciele TensorFlight, startupu zmniejszającego koszty dokonywania wyceny nieruchomości poprzez wykorzystanie zdjęć satelitarnych, podano także.

Rejestracja do tegorocznej edycji Start-up challenge jest otwarta do 13 lutego 2019 roku.

Do finału konkursu, który odbędzie się 9 marca 2019 roku w Londynie podczas LSE SU Polish Economic Forum 2019, zakwalifikuje się 5 startupów. Każdy startup zaprezentuje swój pomysł na biznes przed potencjalnymi inwestorami i uczestnikami konferencji. Następnie zostanie oceniony przez jury, w którym zasiądą między innymi Marcin Kowalik (Black Pearls VC), Krzysztof Krawczyk (CVC), Wojciech Szaniawski (Arskom Group) i Rafał Celej (Kondracki Celej legal office).

"W tym roku zwycięzcy otrzymają m.in. nagrodę pieniężną w wysokości ?3000, pomoc przy rozwoju firmy od specjalistów z Microsoft, miejsce w programie Space3ac Poland Prize z możliwością zdobycia nagrody w wysokości 45 tys. euro, pakiet opieki prawnej od kancelarii prawnej Kondracki Celej, cykl warsztatów i spotkań mentoringowych z ekspertami z CVC, warsztaty z partnerem inwestycyjnym z InReach Ventures, jednorazowy program indywidualnego mentoringu biznesowego i marketingowego ufundowanego przez Arskom Group oraz tygodniowy pobyt w luksusowych apartamentach Golden Apartments wraz z 6-dniowym kursem wakeboardingu w Sliders Cable Park w Egipcie. Finał konkursu będą mogły obejrzeć na żywo setki uczestników Forum, a całe wydarzenie będzie również transmitowane w mediach społecznościowych" - podsumowano.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)