Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NCBR udzieli do 6,96 mln zł dofinansowania na projekt konsorcjum Milton Essex

0
Podziel się:

Konsorcjum Milton Essex i Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) ma otrzymać dofinansowanie projektu FACE-COV TM, podał Milton Essex. Celem projektu jest opracowanie produktu FACE-COV TM - skanera do wykrywania symptomów temperaturowych zarażenia czynnikami infekcyjnymi, umożliwiającego automatyczne monitorowanie miejsc publicznych. Przyznana kwota dofinansowania wynosi maksymalnie 6 958 496,57 zł, w tym maksymalnie 3 896 764,22 zł na rzecz lidera konsorcjum.

NCBR udzieli do 6,96 mln zł dofinansowania na projekt konsorcjum Milton Essex
bEEIsApx

"Milton Essex [...] uzyskał informację o podpisaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umowy o dofinansowanie projektu FACE-COV TM - systemowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania miejsc publicznych metodą termowizyjną i detekcji markerów zakażenia SARS-COV2 z użyciem sztucznej inteligencji wraz z opcją identyfikacji biometrycznej (tagowanie cyfrowe) spełniające standardy wyrobu medycznego" - czytamy w komunikacie.

Milton Essex jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu zaawansowanych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Kluczowy produkt spółki - SkinSense przeznaczony jest do zautomatyzowanej diagnostyki odpowiedzi alergicznej tkanki skórnej i wykorzystuje najnowsze technologie do nieinwazyjnego obrazowania hiperspektralnego obejmującego swoim zakresem pasmo dalekiej podczerwieni LWIR (Long-Wave Infra-Red).

bEEIsAqa
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)