Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

New Work chce pozyskać 10 mln euro finansowania do końca br.

0
Podziel się

New Work pracuje nad kolejną rundą finansowania - o wartości 10 mln euro i chce ją zamknąć do końca br., poinformował CEO Hubert Abt. W przyszłym tygodniu firma zaprezentuje nowe narzędzie dla właścicieli biurowców, które ułatwi zarządzanie powierzchnią przeznaczaną pod elastyczne biura.

New Work chce pozyskać 10 mln euro finansowania do końca br.
bEpQXGyJ

"Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu 2,1 mln euro finansowania. Teraz pracujemy nad kolejnymi 10 mln euro do zamknięcia w tym roku. Jesteśmy gotowi dalej inwestować [mimo pandemii Covid-19], ale inaczej; nie w budynki, ale w technologię" - powiedział Abt podczas wideokonferencji.

"Będziemy inwestować bardziej w technologię, by odpowiedzieć na zainteresowanie klienta. Mam na myśli platformę, nad którą pracujemy z właścicielami budynków" - dodał.

Ocenił, że firma stosunkowo dobrze radzi sobie w czasie pandemii, dzięki zróżnicowanemu portfolio klientów.

bEpQXGyL

"W czasie pandemii zaczęło się od tego, że małe firmy, głównie MŚP, zaczęły prosić o zniżki. Nasze portfolio jest zróżnicowane, obejmuje nie tylko MŚP, ale i klientów korporacyjnych. Ci drudzy coraz częściej pytają o biura elastyczne. Są zainteresowani [najmem] od wakacji czy od września i to jest coraz większa skala. Do niedawna pracowali nad pozyskaniem tradycyjnych biur, a teraz rozmawiamy o flex" - wskazał Abt.

CEO New Worka pytany o możliwość zamknięcia niektórych polskich lokalizacji z powodu pandemii zaprzeczył, aby były takie plany.

"Badaliśmy wszystkie lokalizacje w Polsce i nie planujemy żadnych zamykać ani przenosić. Wręcz przeciwnie, czekają nas kolejne otwarcia" - zakończył.

10 kwietnia spółka informowała, że jest w stałym kontakcie z klientami, aby dopasowywać usługi do ich potrzeb. Dzięki podwyższeniu kapitału poprzez emisję akcji na kwotę 2,1 mln euro, ma teraz wystarczające środki na kontynuację rozwoju modelu biznesowego i sprawdza możliwość wdrożenia platformy 360° Workspace Solution we wszystkich lokalizacjach. W przypadku obiektów, w których nie widzi możliwości dostosowania usług do strategii, podjęła decyzję o rezygnacji z nich. Spółka wytypowała centra biznesowe w Kijowie, Pradze, Bukareszcie i Budapeszcie, w których nie widzi szansy kontynuacji działalności związanej z tym modelem biznesowym. Nadal będzie działać w 20 lokalizacjach, przygotowując się do otwarcia kolejnych przestrzeni, jak Alchemia w Gdańsku czy Hi Piotrkowska w Łodzi, które mają się odbyć w drugiej połowie br.

bEpQXGyR

Rozwiązanie 360° Workspace Solution proponowane przez New Work oparte jest na modelu Space as a Service. Usługa zapewnia najemcom pełną infrastrukturę biurową, w tym meble, sale konferencyjne, w pełni wyposażoną kuchnię i internet, a także wsparcie administracyjne i techniczne. Rozwiązanie to nie wymaga długoterminowego zaangażowania ani nakładów inwestycyjnych, przypomniano w materiale.

New Work to jeden z największych operatorów biur elastycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

bEpQXGzm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)