Notowania

giełda
08.10.2010 15:01

Abbey House planuje debiut na NewConnect

Dom Aukcyjny Abbey House do końca roku chce zadebiutować na rynku NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Do końca roku spółka wejdzie na alternatywny rynek warszawskiej giełdy - NewConnect, z zamiarem nie tylko zaoferowania osobom zainteresowanym możliwości kupienia na aukcjach wyjątkowych dzieł sztuki, ale także promocji światowego modelu działania domów aukcyjnych _ - napisano w komunikacie.

Model Domu Aukcyjnego Abbey House oparty jest na zawieraniu umów na wyłączność ze starannie wyselekcjonowanymi artystami na okres 5 lub 15 lat. Część prac będzie sprzedawana, a część gromadzona w _ skarbcu _, aby wykorzystać w przyszłości efekty promowania danego artysty oraz poprawę koniunktury rynku.

Spółka podała, że poza szeroko pojętą sprzedażą dzieł sztuki współczesnej oraz promocją polskich artystów spółka zajmie się także doradztwem oraz pośrednictwem w zakupach sztuki. Swoją ofertę kieruje do firm chcących tworzyć własne kolekcje oraz do klientów usług bankowości prywatnej.Spółka posiada 50 proc. udziałów w najstarszym w Polsce miesięczniku o sztuce - _ Art & Business _.

* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz