Notowania

aux
12.01.2011 12:09

Auxilium ma zamiar przejść na rynek główny GPW

Notowana na NewConnect spółka audytorsko-księgowa Auxilium zawarła porozumienie o połączeniu z firmami ECA Seredyński i Partnerzy oraz ECA Wójciak i Partnerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Notowana na NewConnect spółka audytorsko-księgowa Auxilium zawarła porozumienie o połączeniu z firmami ECA Seredyński i Partnerzy oraz ECA Wójciak i Partnerzy. Po połączeniu, firma która zmieni nazwę na ECA Auxilium, ma zostać wprowadzona na rynek główny.

_ -Zakończyliśmy właśnie proces negocjacji, przystępujemy do kroków formalnych, związanych z walnymi zgromadzeniami i rejestracją połączenia przez sąd. Na razie skupiamy się na tym przejęciu, docelowo jednak chcemy, by akcje ECA Auxilium były notowane na rynku głównym GPW _ – powiedziała prezes Zofia Podhorodecka.

Transakcja będzie miała formę przejęcia, cały majątek ECA zostanie przeniesiony na Auxilium w zamian za akcje nowej emisji. Utworzona firma będzie nosiła nazwę ECA Auxilium. Dotychczasowi akcjonariusze Auxilium będą posiadać 51,86 proc. akcji w nowym podmiocie, a pozostałe 48,14 proc. obejmą udziałowcy spółek z grupy ECA.

Auxilium to jedyny notowany na NewConnect podmiot z branży audytorskiej. ECA to grupa specjalizująca się w świadczeniu usług dla dużych i średnich przedsiębiorstw z kluczowych sektorów rynkowych, zarówno na terytorium Polski, jak i Unii Europejskiej. Wśród klientów ECA znajdują się m.in. fundusze inwestycyjne zamknięte, spółki giełdowe czy podmioty z udziałem Skarbu Państwa.

- _ Spodziewamy się efektów synergii na poziomie operacyjnym, zwłaszcza w zakresie działalności audytorskiej i doradczej _ – powiedział prezes zarządu ECA Seredyński i Partnerzy Roman Seredyński.

Po jedenastu miesiącach 2010 r. Auxilium wypracowało 6,35 mln zł przychodów i 1,38 mln zysku netto. Kapitalizacja spółki wynosi 15 mln zł. Wynik całej grupy ECA, to 4,9 mln zł przychodów i 0,29 mln zł zysku netto za rok 2009/2010. Według założeń Zarządów, proces połączenia powinien się zakończyć w trzecim kwartale tego roku po czym notowania ECA Auxilium, mają zostać następnie przeniesione z NewConnect na parkiet główny.

Tagi: aux, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz