Notowania

dam
15.03.2010 15:57

Dent-a-Medical chce 3 mln złotych

Notowana na rynku NewConnect Dent-a-Medical planuje pozyskać od dotychczasowych akcjonariuszy ok. 3 mln zł na rozwój sieci franczyzowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gago/Dreamstime)

W ramach emisji z prawem poboru spółka wyemituje do 39,8 mln akcji serii D, do objęcia jednej akcji uprawniać będzie dziesięć praw poboru.

_ - Środki pozyskane z nowej emisji przeznaczymy na finansowanie działań związanych z rozwojem sieci franczyzowej. Zależy nam, aby jak najszybciej stworzyć sobie warunki, które pozwolą wykorzystać duży przyrost wartości rynku, na którym działamy, a co za tym idzie czerpać korzyści z efektu skali _ - powiedział Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical.
_ _

_ Akcje nowej emisji zostaną zaoferowane z dyskontem w stosunku do ceny notowań akcji spółki na NewConnect _ - napisano w komunikacie.

O emisji zadecyduje zaplanowane na 14 kwietnia NWZA. Proponowany dzień prawa poboru to 30 kwietnia.

Do końca 2010 roku w sieci Dent-a-Medical ma się znaleźć 40 placówek, do tej pory podpisanych zostało już 11 listów intencyjnych.
_ _

_ - Założyliśmy sobie dość ambitny plan rozbudowy sieci, który przewiduje powstanie około 200 placówek w całym kraju, w ciągu najbliższych dwóch lat. Niewykluczone, że w wyniku prowadzonych rozmów będziemy musieli skrócić czas realizacji tego zamierzenia. Docelowo odpowiednia wielkość sieci oraz przychodów pozwoli nam myśleć o przejściu na rynek regulowany _ - powiedział Andrych.

Tagi: dam, dent-a-medical, giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz