Notowania

lug
04.03.2009 12:25

Lug chce znacząco poprawić wyniki

Lug, producent opraw oświetleniowych, chce w 2009 roku podtrzymać dynamikę poprawy wyników na poziomie 25 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZEFA)

Lug, producent opraw oświetleniowych, chce w 2009 roku podtrzymać dynamikę poprawy wyników na poziomie 25 proc - poinformował Ryszard Wtorkowski, prezes spółki.

_ W I kwartale 2009 mamy wzrosty na poziomie 25 procent, chcielibyśmy tą tendencję podtrzymać w całym 2009 roku _ - powiedział Wtorkowski.

Prognozy przychodów spółki na I kwartał wynoszą 14,1 mln zł. W kolejnych latach spółka będzie się koncentrować na inwestycjach związanych z Euro 2012.

_ Zasadniczym celem na następne lata jest realizacja obiektów związanych z Euro 2012, zarówno obiektów sportowych jak i infrastruktury towarzyszącej _ - powiedział prezes.

_ Rozmowy o współpracy przy Stadionie Narodowym w Warszawie są prowadzone, są one bardzo zaawansowane. Jednak jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach _ - dodał.

Spółka podtrzymuje plany przejścia na parkiet główny GPW.

_ Prace przygotowawcze w tym kierunku są prowadzone, ale wszystko zależy od poprawy sytuacji na giełdzie _ - powiedział Wtorkowski.

Prezes poinformował, że środki pozyskane z emisji akcji zostały w całości wykorzystane na budowę obiektu w Kostrzyńsko - Słubickiej SSE, gdzie została przeniesiona działalność spółki z czterech wcześniejszych lokalizacji.

_ Budowa nowego zakładu miała doprowadzić do konsolidacji produkcji oraz uruchomienia nowych linii produkcyjnych _ - powiedział Wtorkowski.

_ Dopiero w tym roku zaczynamy w pełni wykorzystywać moce produkcyjne nowego zakładu _ - dodał.

W 2008 roku Lug osiągnął 61,3 mln zł przychodów, wobec 59,6 mln zł rok wcześniej. Zysk netto w 2008 wyniósł 3,3 mln zł, wobec 3 mln w 2007 roku. Lug ma 6 proc. rynku opraw oświetleniowych w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
Tagi: lug, prognozy, przychody, wyniki, giełda, gospodarka, newconnect
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz