Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Notowania LPP na giełdzie runęły. "To ewenement". Oto o ile spadła wartość spółki

9
Podziel się:

W piątek, po amerykańskich doniesieniach ws. zwijania biznesu w Rosji, akcje giganta odzieżowego potaniały aż o 35 proc. "Tak duży spadek wartości rynkowej w czasie jednej sesji to ewenement na GPW" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". I dodaje, że LPP jest "odchudzone" o 12 mld zł.

Notowania LPP na giełdzie runęły. "To ewenement". Oto o ile spadła wartość spółki
W piątek notowania LPP na warszawskiej giełdzie runęły w reakcji na raport Hindenburg Research. (Getty, Jakub Porzycki)

W piątek amerykańska firma Hindenburg Research opublikowała raport dotyczący tego, jak polski gigant LPP, który stoi za takimi markami, jak Reserved, Mohito i Sinsay, wychodził z rosyjskiego rynku po rozpoczęciu inwazji Putina na Ukrainę. Według Hindenburga LPP formalnie sprzedał swój biznes, ale w praktyce nadal go kontroluje przez inne spółki.

Tąpnięcie akcji LPP

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rektor jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie - prof.Grzegorz Mazurek :Biznes Klasa #22

Spółka poinformowała, że nie prowadzi działalności handlowej na terytorium Federacji Rosyjskiej, a transakcja sprzedaży spółki rosyjskiej nie miała charakteru fikcyjnego i nie wiązała się z manipulacjami księgowymi lub rachunkowymi.

Według LPP raport Hindenburg Reasearch to element przygotowywanego od 5 miesięcy ataku dezinformacyjnego celującego w spadek kursu akcji spółki. Spółka nie wyklucza, że to działanie może być próbą przejęcia wpływów w LPP przez podmioty trzecie.

Na skutek tych doniesień akcje LPP na warszawskiej giełdzie zaczęły gwałtownie tanieć. W najgorszym momencie spadek sięgał prawie 40 procent. Kurs akcji LPP na koniec piątkowej sesji wyniósł 11.450 zł, po spadku o 35,8 proc. Obroty na papierach odzieżowej firmy wyniosły ponad 1,1 mld zł.

"Tak duży spadek to ewenement"

"Tak duży spadek wartości rynkowej w czasie jednej sesji to ewenement na GPW" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". I dodaje, że "wartość rynkowa jednej z największych spółek notowanej na GPW obniżyła się o niemal 12 mld zł, do 21,2 mld zł".

"Akcjonariusze LPP stracili w jeden dzień więcej, niż wyniosły łączne straty inwestorów na obligacjach, akcjach i jednostkach funduszy inwestycyjnych w aferze GetBack, któe można szacować na ok. 5 mld zł" - dodaje "DGP".

LPP zwołało na poniedziałek na godz. 10 konferencję prasową prezesa Marka Piechockiego i wiceprezesa Przemysława Lutkiewicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
firma
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Ryszard
3 miesiące temu
wyszukajcie to rodacy zobaczycie jak tęczowy rafał robi warszawiaków w konia M.st. Warszawa zaprojektowała SCT opierając się o dwa sponsorowane badania. i ja mam glosowac na tego afera?
adam
3 miesiące temu
wiele firm używa tych tricków - niby nie handlują z ruskimi a Kazachstan, Armenia i Turcja wyrastają na potentatów, porównywalnych z całą Europą, co - nagle wszyscy kupują na zapas europejskie produkty? he he, mydlenie oczu, nic więcej
Andrii Skorob...
3 miesiące temu
Spokojnie, na ich miejsce w Rosji wejdą inne firmy z Chin, Indii itd. Pewnie jakość będzie lepsza a więc kolejny plus dla Rosji.
Smyk
3 miesiące temu
Prawda jest taka że ktoś mocno obstawił kontrakty na spadek GPW, wybrał najsilniejszy papier który jest mało płynny i sprzedawał wiedząc że w 3 wiedźmy nikt nie będzie bronił tego papieru
Krętactwo
3 miesiące temu
Właśnie,że sprzedają. Widzę po ruskich, że chodzą w ich ubraniach.