Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Novaturas wznowi loty na Teneryfę i do Egiptu w lutym 2021 r.

0
Podziel się

Novaturas wznowi loty na Teneryfę i do Egiptu w lutym 2021 r., podała spółka. Planowane loty na Teneryfę odbywać się będą ze wszystkich krajów bałtyckich, loty do Egiptu - obecnie tylko z Estonii.

Novaturas wznowi loty na Teneryfę i do Egiptu w lutym 2021 r.
bDJyHdLp

"Ze względu na sytuację epidemiologiczną, sezon wakacyjny w tym roku rozpoczyna się nie od stycznia, jak zwykle, ale miesiąc później. Największą wiadomością jest to, że wznawiamy loty do Egiptu - najpopularniejszego miejsca na zimowy sezon wakacyjny. Egipt jest jednym z naszych głównych destynacji w okresie zimowym, a możliwość otwarcia działalności dla swoich kurortów napawa optymizmem. Na razie możemy zaoferować pakiety wakacyjne w Egipcie tylko dla podróżnych z Estonii. Od 1 stycznia 2021 roku rząd estoński zniósł nałożone wcześniej ograniczenia lotów, a także zakaz podróżowania do tak popularnych destynacji wypoczynkowych, jak Egipt i Turcja. Dzięki tym decyzjom możemy zaoferować estońskim turystom loty do Egiptu, a od 13 lutego mogą oni cieszyć się słonecznymi wakacjami w egipskich kurortach. Kolejną dobrą wiadomością z Egiptu jest to, że do końca sezonu wizy do kurortów w tym kraju są bezpłatne. Rząd egipski zobowiązuje się dbać o podróżnych w przypadku, gdyby podczas wakacji zarazili się wirusem. Po
rocznej przerwie podróżnicy estońscy mogą również planować przyszłe wakacje w tureckich kurortach. Minister gospodarki i infrastruktury Taavi Aas publicznie ogłosił, że osiągnięto porozumienie z Turcją w sprawie wznowienia lotów do tego kraju. Mamy nadzieję, że rządy Litwy i Łotwy oraz odpowiedzialne instytucje pójdą za przykładem Estonii" - powiedziała szefowa Grupy Novaturas Audron Keinyt, cytowana w komunikacie.

Podróżujący ze wszystkich krajów bałtyckich mogą również zaplanować swoje wakacje w kurortach Teneryfy.

"Pierwsze loty na Teneryfę planowane są od 5 lutego z Litwy, a kilka tygodni później z Estonii. Na Łotwie planujemy wznowić loty na tę wyspę od połowy marca. Fakt, że wznawiamy loty do Egiptu i na Teneryfę, planując spójne programy lotów do kwietnia zamiast tylko kilku lotów, jest kolejnym pozytywnym sygnałem świadczącym o pierwszych oznakach ożywienia rynku turystycznego we wszystkich krajach bałtyckich. Jeśli sytuacja epidemiologiczna i warunki będą korzystne, w połowie wiosny planujemy zaoferować podróżnym pakiety wakacyjne do Grecji, Bułgarii i innych popularnych miejsc wypoczynku" - dodała Keinyt.

bDJyHdLr

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

bDJyHdLS
Źródło:
KOMENTARZE
(0)