Notowania

finanse
28.06.2019 15:54

Nowak z MF: Stan środków na rachunkach budżetowych to ok. 64 mld zł w VI

Stan środków na rachunkach budżetowych ukształtował się na poziomie ok. 64 mld zł na koniec czerwca br., poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Poziom sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych brutto na koniec czerwca wyniósł 76%. Stan środków na rachunkach budżetowych ukształtował się na poziomie ok. 64 mld zł. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, w związku z wysokim stopniem sfinansowania potrzeb pożyczkowych i komfortową sytuacją płynnościową budżetu podaż obligacji w trzecim kwartale będzie ograniczona. W lipcu zorganizowany zostanie jeden przetarg zamiany oraz jeden sprzedaży skorelowany z przypadającym wykupem" - napisał Nowak w komentarzu do informacji o podaży papierów skarbowych na III kw. br.

Ministerstwo podał dziś, że zorganizuje 1-2 przetargi sprzedaży obligacji skarbowych w III kw. 2019 r., oferując papiery o łącznej wartości 7-13 mld zł. Na jedynym przetargu sprzedaży w przyszłym miesiącu - 26 lipca - zostaną zaoferowane hurtowe obligacje skarbowe o łącznej wartości 4-7 mld zł. W całym III kw. możliwe są także 3-4 przetargi zamiany obligacji.

"W maju zadłużenie w obligacjach skarbowych na rynku krajowym wzrosło o 0,7 mld zł jako wypadkowa wzrostu zaangażowania ze strony banków krajowych (o 2,5 mld zł) oraz spadku zadłużenia wobec krajowych inwestorów pozabankowych (o 1,1 mld zł) i inwestorów zagranicznych (o 0,6 mld zł)" - dodał wiceminister.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz