Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obligacje premiowe okazały się sukcesem. Kościński nie wyklucza kolejnych emisji

Dzięki dużemu zainteresowaniu Polaków obligacjami premiowymi Tadeusz Kościński stwierdził, że kolejna emisja "nie jest wykluczona".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował, że obligacje premiowe cieszyły się dużym zainteresowaniem Polaków. (Fot: Jan Bielecki/East News)

"Duże zainteresowanie obligacjami premiowymi oferowanymi w czerwcu 2019 roku przełożyło się na wartość rozlosowanej puli premii. Zgodnie z warunkami emisji wylosowanych zostało 62 216 premii o łącznej wartości 2,24 mln złotych" - poinformował Polską Agencję Prasową szef resortu finansów.

Kościński zaznaczył, że wyniki sprzedaży ostatniej emisji pokazują, że Polacy są zainteresowani obligacjami premiowymi. Dlatego też, w ocenie MF, jest przestrzeń dla tego typu obligacji. O ewentualnych zmianach w ofercie resort poinformuje pod koniec każdego miesiąca.

Temat obligacji premiowych nie wziął się znikąd. W czwartek miało miejsce losowanie 10-miesięcznych obligacji skarbowych POS0420. Wylosowani "szczęśliwcy" otrzymali premię. Ich wysokość się różniła sześć z nich było o wartości 10 tys. złotych. 560 natomiast - o wartości 1 tys. złotych; 5,6 tys. - 100 złotych; a 56 tys. - o wartości 10 złotych.

Zobacz też: Koronawirus. Bezpieczeństwo żywności. "Kupujmy mięso w paczkach"

Jak podał główny analityk HRE Investments Bartosz Turek łączna pula nagród wyniosła ponad 2 mln złotych. Z jego wyliczeń wynika, że nagrodę przyniósł 1 na 92 papiery wartościowe. Natomiast szansa na największą nagrodę - 10 tys. złotych - wynosiła 1 do 101 727.

 Koronawirus w Polsce. Polskim szpitalom grozi paraliż
Koronawirus: szpitalom kończą się środki do odkażania. Za kilka dni może ich już nie być

Analityk przypomniał, że zakup pojedynczej obligacji premiowej kosztował 100 złotych. Ich oprocentowane to 1,25 proc. "W efekcie po 10 miesiącach na konto inwestora wraca 100 złotych z naliczonymi odsetkami (1,01 zł po opodatkowaniu)" - wyjaśnił Turek.

Mateusz Morawiecki w dosadnych słowach mówi, jakie są skutki epidemii koronawirusa
Koronawirus to "trzęsienie ziemi dla ekonomii". Morawiecki w CNN mówi ostrzej niż w Polsce

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

PITChłopie w Millennium mam 2.7% do 100 tys a w ING 2.5 %.. Ale ciemny beneficjent wszystko kupi i poleci zagłosować na PIS bo on jedynie wydaje kasę a … Czytaj całość

19-03-2020

FrediInteres życia

20-03-2020

gośćspec od promowania wycofania gotówki ..fuj.

Rozwiń komentarze (9)