Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Simon Peters
|

Odbicie na kryptowalutach. Pomógł Amazon i Tesla

2
Podziel się:

Główne kryptowaluty utrzymały swoje odbicie w zeszłym tygodniu w wyniku wzrostu zaufania do nich sygnalizowanego przez firmy technologiczne, takie jak Amazon i Tesla. W Brazylii sieć fast foodów Burger King ogłosiła, że zacznie akceptować Dogecoin, pisze dla money.pl Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro.

Odbicie na kryptowalutach. Pomógł Amazon i Tesla
Bitcoin. Odbicie na kryptowalutach. Pomógł Amazon i Tesla. (Pexels)
bEClvYOJ

W ciągu ostatnich dwóch tygodni bitcoin charakteryzował się dosyć zmiennym wzrostem. Po tym jak do 21 lipca spadał do poziomu 30 tys. dolarów, kryptowaluta zrobiła imponujące odbicie i osiąga teraz wartość około 40 tys. dolarów.

Wzrost ten nie był jednak pozbawiony zmienności, ponieważ cena bitcoina wzrosła do ponad 42 tys. dolarów w niedzielę, a w poniedziałek i we wtorek znajduje się już poniżej tych poziomów.

Ethereum podobnie odnotowało błyskawiczny wzrost od 21 czerwca, z najniższych poziomów 1740 dolarów, do obecnych poziomów około 2,6 tys. dolarów.

bEClvYOL
Zobacz także: Wakacyjne korki na autostradach. Bramki do likwidacji, powstaje nowy system

Poza wzrostem cen rynek kryptowalut pokazuje obecnie bycze wskaźniki nastrojów. Według raportów Glassnode, giełdy bitcoinów odnotowały masowe odpływy, a ich salda są obecnie na najniższych poziomach od zimy 2018 roku.

Taki ruch jest zwykle postrzegany jako wskaźnik rynku byka, ponieważ pokazuje, że inwestorzy wolą trzymać swoje bitcoiny poza giełdą lub inwestować gdzie indziej, niż na bieżąco obserwować ruchy na rynku.

bEClvYOR

Pozytywny sentyment wiąże się jednak z zastrzeżeniem, ponieważ inwestorzy w kryptowaluty będą obserwowali postępy związane z procedowaną przez amerykański Kongres ustawą dotyczącą wydatków infrastrukturalnych. W obecnej wersji przewiduje ona opodatkowanie zysków z inwestycji w kryptowaluty w USA w wysokości 28 miliardów dolarów.

Wzrost wolumenu handlu ETH po raz pierwszy wyprzedza bitcoina

Podsumowanie głównych światowych giełd przez Coinbase wykazało, że wolumen obrotu ETH osiągnął 1,4 biliona dolarów, co stanowi wzrost o 1461 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku. Dla porównania, obrót bitcoinami wyniósł 2,1 biliona dolarów, co stanowi wzrost o 489 proc.

bEClvYOS

Zgodnie z danymi Coinbase, to jest pierwszy raz, kiedy ETH pokonał bitcoina pod względem wzrostu wolumenu obrotu w "dłuższym okresie czasu”. Wzrost ten stanowi podstawę ekspansji ETH jako głównego konkurenta dla bitcoina, szczególnie w odniesieniu do zastosowań i szerszego potencjału Ethereum blockchain w licznych i ciągle rozwijanych projektach technologicznych.

Kup swojemu psu Burger King’a za pomocą dogecoin.

Sieć fast foodów Burger King ogłosiła, że zacznie akceptować Dogecoin w swoich brazylijskich restauracjach.

Jest jednak pewien haczyk, ponieważ firma będzie akceptowała kryptowalutę tylko w zamian za psie smakołyki, tak zwane "Dogpper”. Dogpper kosztuje około trzech Dogecoin’ów, co w chwili pisania tego tekstu odpowiadało około 0,60 dolara.

bEClvYOT

Aby kupić ten smakołyk dla swojego ukochanego psiego towarzysza, użytkownicy muszą przelać odpowiednią ilość Dogecoin’ów do portfela Burger King Brazil. W chwili pisania tego tekstu nic nie wskazuje na to, czy Burger King Brazil zamierza rozszerzyć ofertę Dogecoin również na ludzi.

Cyfrowe euro eksperymentuje z Tezos

Eksperymentalny program badający możliwość stworzenia stablecoin - cyfrowego euro przy wykorzystaniu technologii Tezos.

Notatka opublikowana przez Bank Francji potwierdziła, że korzysta on z Tezos oraz NEM.

bEClvYOU

Sam projekt obejmuje banki centralne z całej Europy, w tym z Włoch, Hiszpanii, Luksemburga, Belgii oraz Europejski Bank Centralny (EBC). Projekt przeprowadzany jest w "modelu warstwowym” (tiered model) obejmującym zarówno pośredników jak i portfele.

Tezos to energooszczędny łańcuch bloków typu open source (open source blockchain) oparty na algorytmie proof-of-stake. Znany jest ze swojego zarządzania łańcuchem, które pozwala na poprawki do protokołu w wyniku przychylnych głosów społeczności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEClvYPm
Źródło:
eToro
KOMENTARZE
(2)
Artur_Gdynia
miesiąc temu
Warto co nieco najpierw poczytać. Tydzień temu natrafiłem na świetną książkę Sekrety 12 sposobów jak zarabiać na kryptowalutach autor Jażdżyk Oskar i naprawdę sporo mi rozjaśniła jak poruszać się w tej branży.
Rrrr
miesiąc temu
A więc za kryptowaluty być może będzie można kupić w brazylijskim fastfoodzie(nie mylić z prawdziwym burger king) psie żarcie :) Teraz już wiem dlaczego ludzie inwestowali w to miliardy ×D A jeśli chodzi o Amazon to oficjalnie zdementowali informacje o wprowadzeniu krypto. Elon Musk natomiast powiedział że jeszcze kiedyś rozważy wprowadzenie