Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oferta publ. do 175 mln akcji InPostu rusza dziś, przedział cenowy: 14-16 euro

6
Podziel się

Oferta publiczna do 175 mln istniejących akcji InPostu (stanowiących 35% kapitału) rozpoczyna się dziś - zapisy na akcje potrwają od 21 do 28 stycznia br., podała spółka w prospekcie emisyjnym. Przedział cenowy akcji ustalono na 14-16 euro, co daje kapitalizację rynkową spółki w wysokości 7-8 mld euro, podano w aneksie do prospektu. Oczekiwany dzień debiutu akcji na Euronext Amsterdam to 29 stycznia.

Oferta publ. do 175 mln akcji InPostu rusza dziś, przedział cenowy: 14-16 euro
bDIEVYRN

Oferta dotyczy prywatnej sprzedaży istniejących akcji spółki, skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych.

Akcjonariuszami sprzedającymi są: (i) AI Prime & Cy SCA (należący do funduszy Advent International Corporation); (ii) Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC; oraz (iii) PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2.

Globalni koordynatorzy oferty (Citigroup Global Markets Europe, Goldman Sachs Bank Europe i J.P. Morgan) mają opcję dodatkowego przydziału, którą mogą wykonać w ciągu 30 dni po debiucie giełdowym. W jej efekcie oferta mogłaby wzrosnąć do ok. 40,3% kapitału spółki, podano w prospekcie.

bDIEVYRP

Ponadto spółka i akcjonariusze sprzedający zobowiązali się do lock-upu na 180 dni, a członkowie zarządu i rady nadzorczej - na 360 dni, podano w aneksie.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekracza obecnie 10 000 urządzeń.

bDIEVYSq
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(6)
Uriel
miesiąc temu
to juz w zasadzie ostatnie dni na zapisy i zaraz wszystko się rozpoczyna, machina ruszy :) pewnie pójdzie wszystko dobrze
Mac
miesiąc temu
Ciekawy krok z ich strony. Dobrze, że nie stoją w miejscu, a wprowadzają ekspansję międzynarodową. Firma z takim doświadczeniem i zaufaniem kosumenckim nie może stać w jednym miejscu i skupiać się tylko na Polsce, naturalnym jest, że większe przedsiębiorstwa uderzają na inne rynki.
Exo
miesiąc temu
Jestem mega ciekawy rozwoju tej sytuacji
bDIEVYSr
Nikac
miesiąc temu
Szybko zleciało, powodzenia dla nich
Mikac
miesiąc temu
trzymam kciuki za powodzenie inpostu i obserwuję sytuację ;)