Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Organizacje związkowe w Alior Banku chcą podwyżek wynagrodzeń

0
Podziel się:

Zarząd Alior Banku otrzymał zgłoszenie od 4 organizacji pracowniczych dotyczące rozpoczęcie sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, podał bank.

Organizacje związkowe w Alior Banku chcą podwyżek wynagrodzeń

"Zarząd Alior Bank informuje, o zgłoszeniu przez:

  1. NSZZ "Bankowiec" Pracowników Bankowości Organizacja Międzyzakładowa,
  1. NZZPBiU "Dialog 2005", Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001,
  1. NSZZ "Solidarność" Organizacja Międzyzakładowa w Alior Bank S.A.,
  1. Związek Zawodowy Pracowników Alior Banku,

sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę" - czytamy w komunikacie.

Pozostałe postulaty, które przekazane zostały przez organizacje związkowe stanowią przedmiot zakładowego układu zbiorowego pracy ("ZUZP"), którego rokowania nie zostały ostatecznie sfinalizowane, a zatem - według aktualnej oceny spółki - rozmowy powinny toczyć się w ramach rokowań układowych, a nie w ramach procedury sporu zbiorowego, podano dalej.

"Zarząd banku jednocześnie informuje, że bank jest otwarty i gotowy do rozmów z organizacjami związkowymi na temat zgłoszonych postulatów" - czytamy dalej.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)