Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen uruchomi stacje paliw w Bawarii. Pierwsze z rozszerzonym logo

PKN Orlen chce być bardziej rozpoznawalną marką poza granicami Polski. Charakterystyczne logo ma się pojawiać na niemieckich stacjach star. Nowe placówki powstaną w Bawarii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Daniel Obajtek stoi na czele Orlenu. (Fot: Jan Bielecki/East News)

Orlen Deutschland - niemiecka spółka z Grupy Orlen - planuje uruchomić kolejne stacje paliw w Bawarii w 2020 roku, po tym, jak niedawno działalność rozpoczęła pierwsza placówka marki star w Monachium - informuje spółka. Strategię ekspansji Orlen zamierza także realizować w sąsiedniej Badenii-Wirtenbergii.

- Nasza ekspansja, szczególnie w kierunku południowej części Niemiec, przebiega zgodnie z planem, a plany mamy ambitne. Pierwsza stacja w Monachium jest prawdziwym kamieniem milowym - powiedział prezes Orlen Deutschland Waldemar Bogusch.

Do tej pory marka star była obecna głównie w północnej i wschodniej części Niemiec, ale wraz z otwarciem pierwszej stacji w Bawarii jest już obecna we wszystkich niemieckich landach.

Orlen rozwija detal. W przyszłym roku otworzy 45 nowych stacji

Jednocześnie jest to pierwsza stacja uruchomiona w ramach co-brandingu, co oznacza, że na pylonie cenowym, dystrybutorach i wyświetlaczach na terenie stacji, obok logo star znajduje się również logo PKN Orlen jako właściciela grupy kapitałowej.

Zgodnie z niedawną zapowiedzią prezesa Daniela Obajtka, to wstęp do pełnego rebrandingu sieci detalicznej koncernu, liczącej ok. 2 800 stacji w pięciu krajach, która w ciągu trzech lat ma w całości działać pod logo Orlen.

Orlen Deutschland z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga działa na rynku niemieckim od 2003 roku i zarządza siecią ponad 580 stacji paliw, funkcjonujących pod marką star. Orlen poinformował niedawno, że w ciągu trzech lat wszystkie zagraniczne stacje koncernu zmienią logo na Orlen, a w pierwszym etapie wdrożony zostanie cobranding, polegający na uzupełnieniu oznakowania stacji o Grupę Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orlen, pkn, paliwa, bawaria, wiadomości, giełda
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2019

Polisz Trejder end EkonomistNiestety , Niemcy nie lubia i nie beda kupowac polskiegi szajsu .

20-11-2019

Polisz Trejder end E,onomistPolskie paliwo ochrzczone rozpuszczalnikiem czy woda .... Niemcy juz leca kupowac od polskich cwaniaczkow !!!

20-11-2019

BhhNiemcy wolą ruskie paliwo.

Rozwiń komentarze (11)