Notowania

gospodarka
07.03.2019 15:41

Oszustwo "na Wiedźmina". CD Projekt ostrzega przed fałszywymi obligacjami

CD Projekt "nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji spółki" - ostrzega zarząd w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej. Sprawa nieistniejących obligacji została przekazana prokuraturze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Warszawskie studio CD Projekt. (Fot: Paweł Supernak)

Jak informuje zarząd CD Projekt, do spółki dotarły informacje o osobach oferujących sprzedaż obligacji.

Spółka oświadcza, że żadnych obligacji nigdy nie emitowała, a oferowane papiery dłużne są fałszywe.

- W związku z docierającymi do spółki sygnałami o oferowaniu przez osoby trzecie zakupu nieistniejących papierów dłużnych spółki, wraz ze spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu na rzekome obligacje, Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów spółki - czytamy w komunikacie.

Obejrzyj też: Plany CD Projekt to przede wszystkim gry

Cd Projekt jest największym polskim producentem gier komputerowych.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077.

W 2010 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierw Wartościowych.Jest pierwszą polską spółką z sektora gier komputerowych, która weszła do indeksu WIG20. W ciągu 9 lat obecności na GPW kapitalizacja spółki wzrosłą 100-krotnie. Obecnie wartość grupy CD Projekt przekracza 18 mld złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2019

ZYSKNiestety , dalem sie oszukac i kupilem tych obligacji za 50 000 . Gdy sie dowiedzialem , ze falszywe natychmiast sie tego pozbylem - udalo mi sie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)