Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
05.03.2020 10:50

OTB Ventures dołączył do DVN - globalnej sieci funduszy venture capital

OTB Ventures (OTB) dołączył do Draper Venture Network (DVN) - globalnej sieci funduszy venture capital z łącznymi aktywami w wysokości 1,6 mld USD, podała spółka. Spółkom portfelowym OTB zapewni to dostęp do globalnej sieci relacji korporacyjnych, możliwości rozwoju biznesu i szerokiego ekosystemu inwestycyjnego m.in. z Doliny Krzemowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firmy członkowskie przyjęte do DVN, zazwyczaj inwestujące na etapach post-seed oraz rund A i B, współpracują w zakresie analiz inwestycyjnych, syndykacji transakcji i dzielą się dostępem do zlokalizowanego w Dolinie Krzemowej zespołu od usług portfelowych i wsparciem przy komercjalizacji oraz dalszych rund inwestycyjnych. Spółki z portfela OTB Ventures, dzięki wsparciu DVN, będą miały bezpośredni dostęp do kilku tysięcy potencjalnych klientów korporacyjnych na całym świecie, przy czym OTB będzie nadal samodzielnie pozyskiwać kapitał i podejmować niezależne decyzje inwestycyjne, podano.

"Współpracując z OTB, angażujemy się w innowacyjne firmy założone przez przedsiębiorców z Europy Środkowej i Wschodniej, których rozwiązania technologiczne są z powodzeniem wdrażane na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że strategia OTB wychodzi naprzeciw potrzebom dojrzewającego rynku CEE i cieszymy się na myśl o współpracy z zespołem funduszu i jego spółkami portfelowymi w celu budowania ich pozycji rynkowej" - podkreślił założyciel DFJ i Draper Associates oraz DVN Tim Draper, cytowany w komunikacie.

Od chwili powstania DVN w 1990 r. członkowie sieci wsparli finansowo ponad 1 100 firm i przeprowadzili ponad 200 exitów, w tym Skype, Baidu czy Twitch. Na rynku europejskim DVN współpracuje z kilkoma wybranymi podmiotami. DVN działa również w Azji, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie, dysponując kapitałami na poziomie 1,6 mld USD.

"Z determinacją dążymy do tego, by nasze spółki portfelowe rozwijały się i odnosiły sukcesy międzynarodowe. Dołączenie do sieci Drapera zapewni nam jeszcze większy dostęp do wiedzy eksperckiej i otworzy nam drzwi do rzeszy aktywnych inwestorów. Nasze spółki trafią na radar kilku tysięcy korporacji. Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo jeszcze bardziej wzmocni to, w jaki sposób wspieramy spółki w regionie" - zaznaczył partner zarządzający i współzałożyciel OTB Ventures Marcin Hejka.

OTB Ventures to fundusz VC specjalizujący się w inwestycjach w technologiczne firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego założycielami są Adam Niewiński, Marcin Hejka (partnerzy zarządzający) i Grzegorz Jankilevitsch.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz