Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PAIH: Producent kotew z recyklingu Saddar ma umowę z niemiecką siecią Hagebau

1
Podziel się:

Saddar - polski producent ekologicznych kotew stosowanych w montażu słupów ogrodzeniowych - podpisał umowę z niemiecką siecią wielkopowierzchniowych sklepów DIY Home & Garden - Hagebau, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która wsparła zamówienie poprzez biuro handlowe we Frankfurcie nad Menem.

PAIH: Producent kotew z recyklingu Saddar ma umowę z niemiecką siecią Hagebau
bEBWphuJ

"Głównym materiałem wykorzystywanym w produkcji ekokotew są poużytkowe butelki PET, które są poddawane chemicznej modyfikacji tworzywa. Uzyskane w ten sposób wysokowytrzymałościowe tworzywo PET jest dodatkowo wzmacniane włóknem szklanym. To innowacja na skalę światową i doskonały przykład wkładu polskiego przedsiębiorstwa w wysiłki na rzecz utworzenia gospodarki zamkniętego obiegu" - powiedział wynalazca i twórca systemu ekoproduktów Saddar Dariusz Sadowiński, cytowany w komunikacie.

"Działamy na ponad 20 rynkach europejskich i w Kanadzie. Poza nami cały świat produkuje kotwy z blachy stalowej cynkowanej, Saddar to jedyna firma na świecie produkująca alternatywne produkty w wersji EKO" - dodał.

Wiosną tego roku, dzięki współpracy z biurem handlowym PAIH w Kopenhadze, firmie udało się zdobyć dystrybutora w Danii. Od jakiegoś czasu Saddar współpracowała też z przedstawicielstwem Agencji we Frankfurcie nad Menem. Jej owocem jest kontrakt z niemiecką siecią, wskazała PAIH.

bEBWphuL

Biuro PAIH we Frankfurcie nad Menem działa od II połowy 2017 r. Od tamtej pory jego eksperci obsłużyli blisko 800 zapytań polskich i niemieckich firm z takich branż jak kosmetyczna, spożywcza, informatyczna, maszynowa i właśnie budowlana.

"Innowacje w budownictwie dają polskim przedsiębiorcom bardzo silną przewagę konkurencyjną w regionie, także za Odrą. Mamy nadzieję, że umowa Saddar z jedną z największych sieci marketów budowlanych w Niemczech wzmocni pozycję firmy w Europie Zachodniej i przetrze szlaki innym polskim producentom z sektora DIY" - zaznaczył szef biura PAIH we Frankfurcie Łukasz Chrabański.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie.

bEBWphvm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Mam
2 lata temu
I ja też się do tego przyłożyłem. Gratuluję.