Notowania

pekao
02.12.2019 13:46

Pekao traci mocno na giełdzie. Rezygnacja prezesa niepokoi inwestorów

Pekao ciągnie w dół warszawską giełdę. Notowania banku spadają po informacjach o "tornadzie", jakie przeszło przez zarząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Michał Krupiński zrezygnował z szefowania Bankowi Pekao. (Fot: PAP/Mateusz Marek)

Jednym z antybohaterów poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie jest Bank Pekao. Notowania jego akcji mocno spadają. W południe strata wynosiła blisko 3 proc. To zdecydowanie najgorsza spółka w indeksie WIG20.

Przeliczając to na pieniądze wychodzi, że wartość rynkowa Banku Pekao w kilka godzin spadła o około 800 mln zł. Fatalny był już sam start handlu o poranku, a kolejne godziny przynoszą pogłębienie strat.

Bardzo nerwowa reakcja inwestorów wynika z niespodziewanej informacji z weekendu o dużych roszadach w zarządzie Banku Pekao. Przez instytucję przeszło "tornado". Ze stanowisk zrezygnowali prezes Michał Krupiński, wiceprezes Michał Lehmann i członek zarządu Piotr Wetmański, a także prezes Pekao Leasing Marta Wolańska.

Małe banki znikną z Polski? Prezes Peako mówi o konsolidacji sektora

Media wskazują, że parasol ochronny rozciągnięty nad zarządem Banku Pekao złożył Zbigniew Ziobro. Powodem miały być słabe wyniki banku, spadające kursy, a także konfliktowy charakter prezesa Michała Krupińskiego.

Na tym zamieszanie może się nie skończyć. Spekuluje się, że odejście Krupińskiego to dopiero początek przetasowań w Pekao i powiązanym z nim PZU. W PZU Pawła Surówkę może zastąpić Aleksandra Agatowska - zasiadająca w zarządzie ubezpieczyciela od 2016 roku. Notowania giełdowe ubezpieczyciela też są dziś na minusie.

Inwestorów Pekao nie uspokoiły zapewnienia pełniącego obowiązki prezesa banku Marka Lusztyna. W weekend w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewnił, że nowy zarząd będzie kontynuować dotychczasową strategię nastawioną m.in. na poprawę wyników.

Niepewność inwestorów wzmaga fakt, że tuż przed ogłoszeniem decyzji o zmianach w zarządzie część swoich akcji pozbył się duży fundusz inwestycyjny BlackRock. Zmniejszył swój udział i ma już poniżej 5 proc. akcji

Notowania giełdowe Pekao spadają od ponad miesiąca. W tym czasie kapitalizacja spółki skurczyła się o prawie 10 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pekao, michał krupiński, peo, zarząd, akcje, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

Janosikzaczekajcie co stanie się na giełdzie przy sprzedaży akcji, które obecnie znajdują się w portfelu OFE, to będzie katastrofa dla polskiej giełdy

02-12-2019

EKGrozdawali kredyty na prawo i lew dla pisowskich mediów i kolesi..... i wyszło jak wyszło

02-12-2019

MALINAStołeczki PIS i wychodzi szydło z worka.

Rozwiń komentarze (30)