Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

PKN Orlen dogadał się ze związkami. Od marca podwyżka dla wszystkich pracowników

60
Podziel się:

Od 1 marca wszyscy pracownicy PKN Orlen powinni otrzymać podwyżkę wynagrodzenia o 150 zł brutto. Ustalono również wypłatę dwóch nagród jednorazowych - poinformował paliwowy koncern.

PKN Orlen dogadał się ze związkami. Od marca podwyżka dla wszystkich pracowników
Pracownicy Orlenu dostali podwyżki. (Flickr)

PKN Orlen i organizacje związkowe porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2021 roku. Jak podkreślają obie strony, wspólne stanowisko uwzględnia bezprecedensową sytuację wywołaną pandemią COVID-19, której skutki odczuwalne będą również w 2021 roku.

Ustalono podwyżki dla wszystkich pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w wysokości 150 zł brutto. Powinny być naliczone już do najbliższej wypłaty, bo obowiązują od 1 marca.

Przy najniższej krajowej, która w tym roku wynosi 2800 zł brutto (dla osób zatrudnionych na umowę o pracę), 150 zł brutto oznacza podwyżkę pensji na poziomie około 5,3 proc. Jednak dla pracowników Orlenu otrzymujących przeciętne wynagrodzenie w kraju jest to już tylko 2,7 proc.

Najnowsze dane GUS pokazują, że w średnich i dużych firmach zatrudniających ponad 9 osób średnia płaca w Polsce to 5537 zł brutto. W skali roku przeciętna podwyżka wyniosła 4,8 proc.

Zobacz także: Rzecznik przedsiębiorców o nowych obostrzeniach: pieniądze dla wszystkich

Pracownicy państwowej firmy mogą również liczyć na wypłatę dwóch nagród jednorazowych, w łącznej wysokości 3000 zł brutto. Jednocześnie - jak informuje spółka - każdy pracownik otrzyma w tym roku doładowanie "karty zakupowej" na kwotę 515 zł umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach Orlenu.

Związkowcy wynegocjowali też waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o wskaźnik 2,7 proc. od 1 stycznia oraz waloryzację składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o wskaźnik 2,7 proc. od 1 marca.

- Inwestujemy w rozwój PKN Orlen, ale też pracowników spółki, których zaangażowanie przekłada się na sukcesy biznesowe - komentuje podwyżki prezes Daniel Obajtek.

Wskazuje, że warunki wynegocjowane ze związkami zawodowymi są satysfakcjonujące dla obu stron.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Instruktor
rok temu
A pracownicy Stacji Paliw ani złotówki nie dostają. Tylko kary, mandaty, nagonka i przeglądanie monitoringu... To co robią to już podchodzi pod mobing... Jeszcze zmieniają aneksy do umowy Prowadzącym Stację, które są nie do przyjęcia. Obcinaja etaty, to co robiło dwóch pracowników, teraz musi robić jedna osoba. Zmniejszają wynagrodzenia... To jest DRAMAT. A tam na górze hulaj dusza...
Prostownik
rok temu
Niestety, podwyżki i inne benefity nie dotyczą pracowników stacji paliw zatrudnionych przez prowadzących stacje Orlenu, mających podpisane kontrakty. Czyli kilkadziesiąt tysięcy osób obejdzie się smakiem.
takie
rok temu
akiedy obnizka cen paliwa , skoro Polska jest tak bogatym krajem to czemu nie obnizyc tych cen
...paliwowa
rok temu
Paliwo na Orlenie w górę, to u konkurencji też. Tak się rządzi rynek paliwowy w Polsce.
jaa
rok temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Niedawno opisany w niej system uchronił przed ostatnimi spadkami.
...
Następna strona