Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen przejmuje Ruch. Prezes zdradził planowany termin finalizacji transakcji

Trwają prace związane z finalizacją przejęcia Ruchu przez PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek liczy, że uda się to do końca tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes Daniel Obajtek na czele zarządu Orlenu stoi od lutego 2018 roku.

- Proces przejęcia Ruchu przebiega zgodnie z planem. Złożyliśmy bardzo dobrą ofertę, która wciąż pozostaje aktualna. Sądzimy, że wniosek w tej sprawie trafi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednocześnie rozmawiamy z właścicielami Ruchu w sprawie umowy - wskazuje prezes PKN Orlen. Ma nadzieję, że transakcję przeprowadzą do końca roku.

W połowie kwietnia firmy, którym ruch jest dłużny pieniądze, przyjęły propozycje umorzenia części wierzytelności. Kilka dni wcześniej Alior Bank zawarł porozumienie w sprawie warunków transakcji pomiędzy bankiem, PKN Orlen oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU) w sprawie przejęcia wszystkich akcji Ruch i sprzedaży ich na rzecz paliwowego giganta.

Nabycie akcji przez PKN Orlen nastąpi jednak dopiero po spełnieniu kilku warunków przewidzianych w porozumieniu. Chodzi m.in. o uzyskanie zgód korporacyjnych i wydanie zgody na przejęcie przez UOKiK i Komisję Europejską.

Orlen pod rękę z PGE wybuduje farmę wiatrową na Bałtyku

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa "Paczka w Ruchu"). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Z kolei grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo, pkn, orlen, ruch, fuzja
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

MuniekObajtek jak tylko transakcja dojdzie do skutku powinien być ścigany za niegospodarność.

11-09-2019

oloRuch sensownie zarządzany może wejść w dystrybucje wielu produktów i być największą w Polsce siecią sprzedaży. Podstawa to wejść w dystrybucje … Czytaj całość

11-09-2019

observerSitwa działa łapa w łapę. Właściciel Ruchu zrobił z tej firmy wydmuszkę, ściągająca fakturami dziesiątki milionów a kolesie podadzą rękę, żeby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)