Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PKN Orlen przejmuje Ruch. Prezes zdradził planowany termin finalizacji transakcji

19
Podziel się

Trwają prace związane z finalizacją przejęcia Ruchu przez PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek liczy, że uda się to do końca tego roku.

Prezes Daniel Obajtek na czele zarządu Orlenu stoi od lutego 2018 roku.
Prezes Daniel Obajtek na czele zarządu Orlenu stoi od lutego 2018 roku. (East News)
bDIMQpmd

- Proces przejęcia Ruchu przebiega zgodnie z planem. Złożyliśmy bardzo dobrą ofertę, która wciąż pozostaje aktualna. Sądzimy, że wniosek w tej sprawie trafi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednocześnie rozmawiamy z właścicielami Ruchu w sprawie umowy - wskazuje prezes PKN Orlen. Ma nadzieję, że transakcję przeprowadzą do końca roku.

W połowie kwietnia firmy, którym ruch jest dłużny pieniądze, przyjęły propozycje umorzenia części wierzytelności. Kilka dni wcześniej Alior Bank zawarł porozumienie w sprawie warunków transakcji pomiędzy bankiem, PKN Orlen oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU)
w sprawie przejęcia wszystkich akcji Ruch i sprzedaży ich na rzecz paliwowego giganta.

bDIMQpmf

Nabycie akcji przez PKN Orlen nastąpi jednak dopiero po spełnieniu kilku warunków przewidzianych w porozumieniu. Chodzi m.in. o uzyskanie zgód korporacyjnych i wydanie zgody na przejęcie przez UOKiK i Komisję Europejską.

Zobacz także: Orlen pod rękę z PGE wybuduje farmę wiatrową na Bałtyku
bDIMQpml

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa "Paczka w Ruchu"). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Z kolei grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIMQpmG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(19)
Muniek
rok temu
Obajtek jak tylko transakcja dojdzie do skutku powinien być ścigany za niegospodarność.
observer
rok temu
Sitwa działa łapa w łapę. Właściciel Ruchu zrobił z tej firmy wydmuszkę, ściągająca fakturami dziesiątki milionów a kolesie podadzą rękę, żeby prokuratura i służby nie ścigały właściciela za działanie na szkodę spółki. Czy ktoś się zastanowił, dlaczego tak jest? Jaki tu układ mamy?
sfdfssfd
rok temu
To z 50 groszy paliwa pójdą w górę. Przecież PIS za swoje nie kupi.
bDIMQpmH
bubu
rok temu
A gdzie CBA? Ruch plajtuje, ma długi więc Obajtek komu pomaga? Kto ma dostać miliony? Kogo się tu ratuje?
ewi
rok temu
Pan prezes jeszcze powinien wykupić bary mleczne.
...
Następna strona