Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

PKN Orlen przejmuje Ruch. Prezes zdradził planowany termin finalizacji transakcji

19
Podziel się:

Trwają prace związane z finalizacją przejęcia Ruchu przez PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek liczy, że uda się to do końca tego roku.

Prezes Daniel Obajtek na czele zarządu Orlenu stoi od lutego 2018 roku.
Prezes Daniel Obajtek na czele zarządu Orlenu stoi od lutego 2018 roku. (East News)

- Proces przejęcia Ruchu przebiega zgodnie z planem. Złożyliśmy bardzo dobrą ofertę, która wciąż pozostaje aktualna. Sądzimy, że wniosek w tej sprawie trafi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jednocześnie rozmawiamy z właścicielami Ruchu w sprawie umowy - wskazuje prezes PKN Orlen. Ma nadzieję, że transakcję przeprowadzą do końca roku.

W połowie kwietnia firmy, którym ruch jest dłużny pieniądze, przyjęły propozycje umorzenia części wierzytelności. Kilka dni wcześniej Alior Bank zawarł porozumienie w sprawie warunków transakcji pomiędzy bankiem, PKN Orlen oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU)
w sprawie przejęcia wszystkich akcji Ruch i sprzedaży ich na rzecz paliwowego giganta.

Nabycie akcji przez PKN Orlen nastąpi jednak dopiero po spełnieniu kilku warunków przewidzianych w porozumieniu. Chodzi m.in. o uzyskanie zgód korporacyjnych i wydanie zgody na przejęcie przez UOKiK i Komisję Europejską.

Zobacz także: Orlen pod rękę z PGE wybuduje farmę wiatrową na Bałtyku

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa "Paczka w Ruchu"). Ruch kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Z kolei grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(19)
LLLLLLL
5 lata temu
I TAK CCHYTRYM SPOSOBEM PRZEJMIE NASTEPNE MEDIA CZYLI BEDA WYBRANE GAZETKI A PRZY OKAZJI PODROZEJA PALIWA BO INWESTYCJA MUSI SIE ZWROCIC
Karol
5 lata temu
Oszuści jakich mało Pełno poszkodowanych na 50-110tys zł i nic państwu z tym nie robi wyprowadzone 600mln też nic państwo z tym nie robi szkoda tylko poszkodowanych przez tą zlodziejska magię ruch sa tfuu
Ajent
5 lata temu
Jeszcze nie widziałem żeby spółka skarbu państwa przejmował prywatną firmę jaką jest ruch. Widać że z ajenta i nikt się nie liczy nie tylko RUCH ale i Orlen. To oni siedząc po 12 godzin bez ubikacji i wody robią obrót za psie pieniądze. Ajenci mają własne działalności a traktowani są jako własność Ruch bez prawa do głosu może prezes ORLENU się tym zainteresuje.
Jjjjjj
5 lata temu
Jak każdy prezes ma ludzi do roboty i to oni pracują na jego wszystko mogę hahahaha
Klops Wujaszk...
5 lata temu
"... spowodowało to zniesienie dematerializacji akcji, a także ich wykluczenie z obrotu giełdowego z dniem 17 stycznia 2011 roku[8]. W związku z decyzją o zamknięciu funduszu i globalnej wyprzedaży aktywów, od lipca 2017 roku pośrednio głównym udziałowcem RUCH S.A. został Igor Chalupec. " O Ruch S.A. można poczytać w Wikipedii. Kim jest/był Igor Chalupec także. Have fun.