Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PKO BP dołącza z aplikacją IKO do Huawei AppGallery

14
Podziel się

Warszawa, 22.05.2020 (ISBnews) - IKO - aplikacja PKO Banku Polskiego - jest już dostępna w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery, podał Huawei. 

PKO BP dołącza z aplikacją IKO do Huawei AppGallery
(Flickr)
bEpJAQol

"Największy polski bank dołączył do Huawei AppGallery, to kolejny milowy krok w rozwoju naszego sklepu. Obiecaliśmy, że ten rozwój będzie szybki i znaczący, i cieszę się, że już dziś możemy dać naszym użytkownikom, którzy są zarazem klientami PKO BP, wygodny dostęp do aplikacji banku - na razie dla urządzeń z GMS, ale już niedługo także dla najnowszych smartfonów i tabletów Huawei z HMS" - powiedział dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska Witold Walczak, cytowany w komunikacie.

IKO to druga aplikacja bankowa obecna w AppGallery, która docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Services, ekosystemem usług mobilnych Huawei. Aplikacja IKO w Huawei AppGallery jest na razie dostępna dla urządzeń Huawei korzystających z Google Mobile Services, podano.

Kolejnym etapem będzie jej pełna integracja z Huawei Mobile Services, dzięki czemu aplikacja stanie się dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak smartfony z serii P40, nowe telefony z serii Y - Y6p i Y5p, smartfon Mate 30 Pro, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei - MatePad Pro i MatePad T8, wymieniono w informacji.

bEpJAQon

IKO służy klientom PKO Banku Polskiego od ponad 7 lat. W tym czasie użytkownicy aplikacji wykonali 350 mln transakcji na łączną kwotę ponad 12 mld zł. Obecnie liczba aktywnych aplikacji IKO przekracza 4,5 mln.

Użytkownicy aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego mają m.in. możliwość opłacania miejskich parkingów, zakupu biletów komunikacyjnych, a także dostęp do mobilnej autoryzacji, możliwość kupowania ubezpieczeń komunikacyjnych, złożenie wniosku o konto walutowe, limit odnawialny i zmianę limitu odnawialnego oraz o kartę kredytową i zmianę limitu karty. Można też wnioskować w IKO o kartę debetową lub naklejkę zbliżeniową do swojego ROR. Planowane są kolejne wdrożenia, takie jak płatności za autostrady oraz zakupy bez kodu BLIK - w przypadku płatności powtarzalnych.

PKO Bank Polski to druga instytucja z polskiego sektora bankowego dołączająca do sklepu Huawei AppGallery, w którym w tej chwili znajduje się już ponad 900 polskich aplikacji (a w skali globalnej - prawie 33 tys. aplikacji, nie licząc rynku chińskiego). Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład w której wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bEpJAQot

Huawei jest drugim największym producentem smartfonów na świecie - awansował na tę pozycję w połowie 2018 roku. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach, docierając do ponad 1/3 ludzkości. Firma posiada 16 centrów badań i rozwoju w różnych częściach świata, m.in. w Niemczech, Szwecji, Rosji, w Indiach i Chinach. Huawei Consumer Business Group jest jedną z trzech grup biznesowych Huawei i odpowiada za szerokie portfolio produktowe, w tym smartfony, laptopy, tablety i wearables, a także domowe routery oraz usługi w chmurze.

bEpJAQoO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(14)
Bogdan 22
rok temu
Aplikacje to nasza przyszłość, szybko sprawnie i bez wychodzenia z domu, możemy zrobić wszystko za pomocą telefonu i w ten sposób zaoszczędza się bardzo dużo czasu w ciągu dnia.
Informatyk
rok temu
Zaskakujące jak bank PKO się szybko rozwija, coraz więcej nowości, technologia to przyszłość dlatego brawo za tak szybki rozwój banku.
kamila
rok temu
Widzę, że nie spoczywają na laurach, tylko cały czas trwa rozwój. Bardzo dobrze. PKO to nasz najlepszy bank.
bEpJAQoP
prokop
rok temu
PKO BP to numer jeden w Polsce. Przy takim nacisku na rozwój inne banki zostają daleko w tyle.
Witek
rok temu
PKO stawia na rozwój i nowoczesność, dlatego wyprzedza pozostałe banki. To jest efekt bardzo dobrego zarządzania.