Notowania

transport
22.08.2019 11:13

PKP Cargo pracuje nad zbliżeniem się do 5% rentowności wyniku netto w 2019 r.

PKP Cargo pracuje nad osiągnięciem rentowności wyniku netto na poziomie 5% i chce zbliżyć się do tej wartości w 2019 r., wynika ze słów prezesa Czesława Warsewicza. Jako czynnik sprzyjający wymienił spodziewane rozpoczęcie się "górki przewozowej" kruszyw od IV kw. br.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pracujemy, żeby te 5% osiągnąć; 2% [za I półrocze 2019 r.] jest bardzo dobrą podstawą w obecnej sytuacji rynkowej" - powiedział Warsewicz podczas konferencji prasowej.

"Zbliżenie się do tych 5% jest możliwe" - dodał prezes w rozmowie z dziennikarzami, pytany o wynik w 2019 r.

"Nie wykluczamy zbliżenia się do tych 5%, nie wykluczamy i chcielibyśmy to zrealizować, ale to jest dużym wyzwaniem" - uzupełnił.

Wcześniej podczas konferencji mówił o nadchodzącej "górce przewozowej" w segmencie kruszyw.

"Od IV kwartału powinniśmy wejść w tzw. górkę przewozową kruszyw, która powinna trwać 3 lata" - wskazał.

Zaznaczył także, że spółka pod kątem zasobów przewozowych jest przygotowana do niej lepiej niż w poprzednich latach.

W strategii na lata 2019-2023, opublikowanej w listopadzie 2018 r. spółka zapisała "coroczny zysk netto na poziomie minimum 5% przychodów od 2019 r. i minimum 8% przychodów od 2023 r.".

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5 183 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz