Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płatność BLIK-iem została udostępniona na platformie AliExpress

1
Podziel się:

Płatność BLIK-iem została udostępniona na platformie AliExpress, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIK-a. Współpraca z AliExpress i AliPay (operator płatności) ma wzmocnić pozycję BLIK-a jako najszybciej rozwijającej się metody innowacyjnych płatności mobilnych w Europie.

Płatność BLIK-iem została udostępniona na platformie AliExpress

"Nasza strategia rozwoju zakłada, że BLIK jest dostępny jako metoda płatności dla swoich użytkowników wszędzie tam, gdzie robią zakupy - dotyczy to polskich serwisów oraz międzynarodowych sklepów internetowych. AliExpress to dla nas ważny partner, wierzymy, że użytkownicy BLIK-a będą zadowoleni z możliwości płacenia nim bezpośrednio na stronie międzynarodowej platformy zakupowej AliExpress" - powiedział prezes PSP Dariusz Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

"W ciągu ostatnich lat z zainteresowaniem obserwujemy rozwój BLIK-a na polskim rynku i wierzymy, że współpraca z AliExpress pozwoli mu stać się europejskim liderem innowacyjnych płatności mobilnych. Polski rynek staje się coraz ważniejszy dla AliExpress z uwagi na rosnącą popularność zakupów w Internecie. [...] Klienci korzystają głównie z aplikacji mobilnej AliExpress, gdzie obecnie mogą zapłacić BLIK-iem, preferowaną formą płatności. Dla AliExpress to kolejny krok w kierunku wzmacniania pozycji na polskim rynku. W ubiegłym roku platforma rozpoczęła współpracę z InPost, dzięki której polscy klienci mogą odbierać zamówienia bezpośrednio w paczkomatach" - dodał dyrektor Regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz szef Międzynarodowych Partnerstw Płatniczych w AliExpress Gary Topp.

BLIK pojawia się jako jedna z możliwych form płatności podczas finalizowania zamówienia. Wkrótce wprowadzone zostanie także rozwiązanie One Click BLIK, dzięki któremu przy kolejnych zakupach nie będzie już konieczne wpisywanie kodu BLIK, a jedynie zatwierdzenie płatności w aplikacji bankowej. Wcześniej klienci mogli wybrać BLIK-a na AliExpress w ramach różnych sposobów płatności realizowanych za pośrednictwem Przelewy24 lub PayU.

BLIK stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie informatyczne. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP). Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z BLIKa mogą korzystać również klienci Getin Noble Banku, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole, Banku Pekao, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe, a także banków spółdzielczych zrzeszonych w SGB.

AliExpress to platforma zakupowa należąca do Alibaba Group.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Zlodzieje
3 lata temu
Niech lepiej wprowadza PayPal wtedy będzie można normalnie kupować. Dyskusje często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i wymagane są dokumenty które nie istnieją