money.pl

wp.pl, 3 kwietnia 2019

Poczta Polska: Co czwarte paczka nadana w sieci PP trafia do punktów odbioru

Tweetnij Komentuj

Klienci Poczty Polskiej zamówili w I kwartale 2019 r. więcej przesyłek do sieci Odbiór w Punkcie niż w całym I półroczu 2018 r., podała Poczta Polska. Co czwarta paczka nadana w sieci Poczty Polskiej trafia do punktów odbioru, a do końca roku może to być już co trzecia paczka, przewiduje Poczta.

"Najnowsze dane potwierdzają, że tworzona przez Pocztę Polską sieć click&collect znakomicie realizuje potrzeby klientów. Co czwarta paczka nadana w sieci Poczty Polskiej trafia do punktów odbioru. Kupujący przez internet odebrali w punktach dwukrotnie więcej paczek niż w ubiegłym roku. W każdym miesiącu pierwszego kwartału 2019 roku wolumen paczek osiąga co najmniej siedmiocyfrowy wynik, a dynamika przekracza 200%" - czytamy w komunikacie.

Rozwój usługi click&collect widać nie tylko w partnerskich punktach, ale również w sieci własnej placówek PP. Liczba paczek odbieranych w placówkach pocztowych ilustruje znaczną dynamikę - powyżej 150. Jeśli rozwój usługi utrzyma się na tym samym poziomie co w pierwszym kwartale, to do końca tego roku co trzecia przesyłka nadana w sieci Poczty zostanie wysłana do którejś z placówek działających w sieci Odbiór w Punkcie.

Sieć tę tworzy ponad 11,5 tys. punktów w całej Polsce - placówek pocztowych, sklepów Żabka&Freshmarket, wybranych stacji PKN Orlen oraz saloników prasowych i kiosków Ruchu. W tym roku Poczta planuje zwiększać sieć o nowe sklepy Żabki, a także agencje pocztowe - szczególnie w mniejszych miejscowościach, które powiększą sieć click&collect Poczty Polskiej, podano również.

Na koniec 2019 roku ma ona liczyć co najmniej 12,5 tys. punktów odbioru.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Źródło: money.pl

Tagi: technologie media telekomunikacja transport logistyka giełda wiadomości giełda na żywo

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .